Geriamojo vandens filtrai: kodėl jie reikalingi ir kokių rūšių jie būna?

list In: Vandens kokybė On:

Nors Lietuvoje vandens kokybė kitų šalių kontekste – išties gera, tačiau kokybišką vandenį turi anaiptol ne visi mūsų šalies gyventojai. Vandentiekio vanduo yra papildomai filtruojamas, valomas. Tiesa, net ir vartojantieji vandentiekio vandenį dažnai skundžiasi, kad jis – drumstas, kalkėtas, turi gelsvą ar rusvą atspalvį ar nemalonų geležies kvapą. Taigi, tokiu atveju taip pat tenka įsirengti vandens filtrus.

Dar prastesnė situaciją regionuose: šulinių ir gręžinių vanduo dažnai neatitinka higienos normų ir siekiant, kad jis būtų tinkamas vartoti maistui, tenka atlikti vandens tyrimus bei pagal jų rezultatus pasirinkti tam tikros rūšies filtrus arba filtravimo sistemas: nuo vandens cheminių savybių priklauso, kokius filtrus namuose įsirengsite.

Vandens filtrų rūšys

Pagal naudojimo vietą vandens filtrai klasifikuojami į:

1.      vandens filtrai namams;

2.      filtrai biurui;

3.      filtrai pramonei.

Nepriklausomai nuo panaudojimo vietos filtrus galima suskirstyti į kelias pagrindines rūšis. Jas trumpai ir aptarsime.

Automatiniai mechaniniai (anglies) vandens filtrai

Mechaniniai filtrai sulaiko purvą, smėlį, rūdis, įvairias organines atliekas, kitas mechanines vandens priemaišas. Mechaniniai filtrai būtini naudojant šulinio vandenį: jie pailgina kitų sumontuotų filtrų tarnavimo laiką, apsaugo juos nuo greito užteršimo.

Taip pat mechaniniai vandens filtrai išskirtiniai tuo, kad jie apsaugos buities prietaisus ir pramoninę įrangą nuo vandenyje esančių dalelių patekimo: taip pailgės prietaisų veikimo laikas.

Automatiniai vandens nugeležinimo filtrai

Per didelis geležies kiekis – viena dažniausiai mūsų šalyje pasitaikančių problemų, susijusių su vandens kokybe. Leistina geležies norma vandenyje – 0,2 mg/l. Dar svarbu žinoti, kad vanduo gali būti užterštas kelių tipų geležimi arba geležies junginiais (dvivalente, trivalente geležimi, organiniais geležies junginiais), kuriems pašalinti reikia skirtingų filtrų, todėl reikėtų atlikti vandens tyrimus.

Apie didelį geležies kiekį vandenyje signalizuoja buitinių prietaisų korozija, rudos dėmės ant vonios sienelių, praustuvų ir plautuvių, unitazų, atsiradęs metalo skonis, vandens drumstumas ir kt. Visų šių problemų išvengti padeda profesionalūs vandens nugeležinimo filtrai.

Vandens nugeležinimo filtrus montuoti verta ir todėl, kad jais naudojantis iš vandens pašalinamas kartu ir mangano – sunkiojo metalo, dažnai aptinkamo gręžinių vandenyje – perteklius, taip pat ir nemalonus vandens kvapas, kai kurie filtrai šalina ir sulfidus bei sierą.

Automatiniai vandens minkštinimo filtrai

Bene daugiausiai susidomėjimo sulaukia vandens minkštinimo filtrai: kietas, kalkėtas vanduo, kuriame ištirpusios kalcio ir magnio druskos, dažnai vargina ir šulinių, ir vandentiekio vandenį vartojančius namų ūkius. Dėl kalkėto vandens sutrumpėja buities prietaisų, buitinių katilų tarnavimo laikas, tai didelė estetinė problema, nes kalkėtas vanduo susikaupia ant dušų sienelių, čiaupų ir kt.

Kai kurie minkštinimo filtrai padeda iš vandens pašalinti ir geležį, tačiau tik tokiu atveju, kai geležies kiekis vandenyje nustatytas normas viršija ne daugiau nei ~3 kartus.

Filtruojant vandenį pašalinami kalcio ir magnio jonai: juos pakeičia natrio jonai. Filtruojant vandenį susidariusios netirpios druskos nuteka į kanalizaciją. Filtrui valyti taip pat naudojama išgryninta druska. Ji iš dalies lemia ir pačių filtrų efektyvumą.

Geriamojo vandens sistemos (atvirkštinio, atbulinio osmoso filtrai)

Atvirkštinė osmozė – tai organinių junginių ir molekulių judėjimo krypties pakeitimas. Atbulinio osmoso filtrai vandenį išvalo beveik nuo visų tipų gamtoje randamų priemaišų ir mikroelementų. Šis vandens valymo ir gryninimo metodas – vienas plačiausiai naudojamų ir pažangiausių, nes vienu metu pašalinama daug įvairių tipų net iki 98 proc. medžiagų, kai, pavyzdžiui, kiti filtrai padeda pašalinti vos vieną ar kelis elementus. Vanduo perleidžiamas per membranas, turinčias itin mažas poras. Membranos vandens molekules atskiria nuo priemaišų, pabloginančių vandens kokybę.

Šiuo principu veikiančios geriamojo vandens sistemos komplektuojamos individualiai, įvertinus vandens kokybę, ruošiamam vandeniui keliamus reikalavimus, vandens vartojimo mastus (suvartojamą kiekį) ir kt.

Jei norite būti tikri, kad pasirinktas vandens filtravimo sprendimas – geriausia alternatyva Jūsų atveju, kreipkitės į WFILTERS specialistus. Galime didžiuotis ne tik ilgamete patirtimi įrengiant vandens filtrus, bet ir aukščiausios kvalifikacijos personalu: mūsų įmonės darbuotojai greitai ir efektyviai sprendžia visas su vandens kokybe susijusias problemas nuo vandens kokybės ištyrimo iki filtrų aptarnavimo bei priežiūros.

Sekmadienis Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis Šeštadienis Sausis Vasaris Kovas Balandis Gegužė Birželis Liepa Rugpjūtis Rugsėjis Spalis Lakpritis Gruodis

Naujos paskyros registravimas

Jau turite paskyrą?
Prisijunkite arba Atstatykite slaptažodį