Po kriaukle montuojami vandens filtrai: ar tai gera investicija?

list In: Vandens kokybė On:

Jei ieškote patikimos vandens filtravimo sistemos, kuri valytų iš čiaupo tekantį vandenį, tuomet verta rinktis geriamojo vandens ruošimui skirtus filtrus. Jie paslepiami po plautuve esančioje spintelėje, tad nebereikės naudoti ąsočių su kasetiniais filtrais ir nuolat stebėti, ar vanduo – vis dar tinkamai išvalytas. Dėl šios priežasties geriamojo vandens filtrai labai tinka ir kavinėse, restoranuose, biuruose ir kitur, kur geriamojo vandens reikia nuolat ir santykinai dideliais kiekiais.

Be to, po plautuve sumontuotoms vandens filtravimo sistemoms reikia ypač mažai priežiūros: filtrų kasetes dažnai užtenka pakeisti vos kartą per metus ar ir dar rečiau.

Vandens filtrai po kriaukle

Vandens filtras po kriaukle

Kuo ypatingi po kriauklėms montuojami vandens filtrai?

Verčiant pažodžiui, tokio tipo filtrai vandeniui vadinami naudojimo taško filtrais (angl. Point-of-Use, POU). Jie iš geriamojo vandens pašalina visus nešvarumus. Santrumpa POU reiškia, jog sistema yra pritaikoma ir įdiegiama ten, kur reikia švaraus vandens, pavyzdžiui, jungiama prie virtuvės ar vonios maišytuvo.

Taigi, šio tipo filtrai tiesiogiai jungiami prie vandentiekio, o iš čiaupo jau teka išvalytas vanduo. Tačiau svarbu žinoti, kad daugeliui tokio tipo filtrų reikės atskiro maišytuvo.

Kaip geriamojo vandens filtrai veikia?

Į filtrą vanduo patenka per lankstų plastikinį vamzdelį, tiesiogiai prijungtą prie šalto vandens tiekimo linijos. Tuomet, kaip minėta, vanduo tiekiamas per atskirą maišytuvą, sumontuotą virš plautuvės. Tai reiškia, kad filtruotas ir nefiltruotas vanduo nesusimaišo: valytas vanduo naudojamas maistui, atsigerti; nevalytas – buitinėms reikmėms (indams plauti ir kt.).

Trumpiau tariant, geriamasis vanduo dėl palaikomo spaudimo iš specialaus čiaupo teka nuolatos, atsukus maišytuvą, o iš įprasto čiaupo ir toliau tiekiamas šaltas ir karštas vanduo.

Geriamojo vandens filtrų privalumai

·        Patogūs ir veiksmingi. Iš vieno šaltinio nuolat tiekiamas filtruotas vanduo, nesusidaro nuotekų.

·        Leidžia valyti vandenį tik tam tikrose vietose: nebūtina filtruoti viso į namus patenkančio vandens (pavyzdžiui, daugeliu atvejų vanduo gali būti prastesnės kokybės, todėl netinkamas maistui, bet visiškai tinka skalbimui).

·        Padeda sutaupyti vietos. Nemažai vandens filtrų yra masyvūs, o geriamojo vandens filtrai – itin kompaktiški, lengvai telpa beveik bet kokio dydžio spintelėje po plautuve ar vonios praustuvu.  

·        Daug išvalomo vandens, greitesnis valymas, rečiau prireikia keisti kasetes. Geriausi geriamojo vandens filtrai išvalo net iki 4–12 tūkst. ir daugiau litrų vandens. Taigi, dažniausiai filtrus gali tekti pakeisti po 6 mėn. (filtrų-ąsočių kasetes vidutiniškai reikia keisti kas 2 mėn. ar dažniau).

·        Paprasta patiems tiek susimontuoti filtravimo sistemą, tiek ir pasikeisti filtrus. Kaip tai atlikti, galima pamatyti šiame vaizdo įraše.

Geriamojo vandens filtrų trūkumai

1.      Gali būti šiek tiek brangesni, lyginant su filtrais-ąsočiais.

2.      Gana mažas srautas: iš specialaus geriamojo vandens čiaupo 0,5 litro vandens pribėga per apytiksliai 15–20 sekundžių.

3.      Tiekiamas neatšaldytas drungnas vanduo.

4.      Po plautuve esančioje spintelėje liks mažiau vietos kitiems daiktams susidėti, tačiau tik tuomet, jei rinksitės mažiau kompaktišką filtrą.

Kokią geriamojo vandens filtravimo sistemą patariama įsigyti?

Daug vartotojų dėmesio sulaukė „Logico Aqua Premium“ vandens filtras, užtikrinantis 15 mikronų mechaninį filtravimą. Gaminant šį filtrą naudojama aukštos kokybės kokoso anglies įkrova (1500 jodo indeksas), todėl filtras – ypač našus, ruošiantis kokybišką vandenį. Filtras išvalo 12 tūkst. litrų vandentiekio vandens, o jei nespėjama šio kiekio sunaudoti, bet kuriuo atveju filtravimo elementą rekomenduojama keisti kasmet.

Jei naudojamas šulinio vanduo, gali prireikti montuoti filtravimo sistemą. Visais atvejais rekomenduojame atlikti vandens tyrimus: pagal jų rezultatus padėsime pasirinkti jums tinkamiausius vandens filtrus.

Sekmadienis Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis Šeštadienis Sausis Vasaris Kovas Balandis Gegužė Birželis Liepa Rugpjūtis Rugsėjis Spalis Lakpritis Gruodis

Naujos paskyros registravimas

Jau turite paskyrą?
Prisijunkite arba Atstatykite slaptažodį