Kietas vanduo: priežastys, pasekmės ir vandens minkštinimas

list In: Vandens kokybė On:

Kokias problemas sukelia kietas vanduo?

Kokia vandens minkštinimo nauda?

Nors Lietuva yra iš tų šalių, kurios gyventojai gali džiaugtis galimybe gerti vandenį tiesiai iš čiaupo, visgi skaičiuojama, jog didžioji dalis Lietuvos vandens yra kietas vanduo. Žmogaus sveikatai tai nėra kenksminga, tačiau daugelis žmonių ieško sprendimų, kaip suminkštinti vandenį, kad apsaugotų savo namuose naudojamą techniką.

Kodėl vanduo kietas?

Kietas vanduo yra toks, kuriame yra gausu ištirpusių magnio ir jo kalcio druskų. Nuo kada vanduo laikomas kietu, nustatoma pagal tai numatančias Higienos normas. Jeigu vandens litre yra daugiau kaip 80 mg minėtų druskų, toks vanduo jau yra kietas. Jeigu druskų būtų iki 20 mg., vanduo būtų priskiriamas prie minkšto. Sužinoti apie tai, koks vanduo yra Jūsų namuose, galima atlikus vandens tyrimus. Juos Lietuvoje atlieka akredituotos laboratorijos. Tačiau skaičiuojama, kad beveik visas vanduo Lietuvoje yra kietas. Todėl daugybė žmonių su šia problema susiduria kasdien savo buityje. O kad vanduo yra kietas, išduoda tam tikri signalai.

Kalkės – kieto vandens pasekmė

Kalkės - tai pirmiausia problema, kuri rodo, kad namuose naudojamas vanduo yra kietas. Kalkių atsiradimą lemia būtent kietas vanduo. Kai daiktų paviršius liečiasi su kietu vandeniu, tuomet ir susiformuoja kalkės. Todėl kai namuose naudojamas kietas vanduo, greitai pastebime kalkes ant arbatinuko, čiaupo, duše, ant vonios įrangos ir kitose vietose. Kalkėtas vanduo užteršia mūsų naudojamus prietaisus ir kenkia santechnikai.

Kalkių nuosėdos

Kalkių nuosėdos

Kokias problemas sukelia kietas vanduo?

Vis dar yra manančių, kad kietas vanduo yra kenksmingas žmogaus sveikatai ir tokį vandenį gerti yra nesveika. Tačiau tai tėra mitas, kurį jau seniai paneigė mokslininkai. Iš tiesų kietas vanduo nekelia mums pavojaus. Kai kurie specialistai netgi sako, kad žmonėms sveika gerti vidutiniškai kietą vandenį, nes taip gauname kalcio ir magnio, o be to, toks vanduo padeda sumažinti širdies ir kraujagyslių ligų riziką. JAV atlikti tyrimai rodo, kad kieto vandens vartojimas gali sumažinti netgi vėžinių susirgimų riziką.

Tačiau kietas vanduo yra kenksmingas Jūsų namams. Dar vienas signalas, rodantis, kad Jūsų vanduo yra kietas - tai muilo putojimas. Kietame vandenyje ištirpusios druskos stabdo muilo tirpimą. Todėl kietame vandenyje muilas ne taip gerai tirpsta, taigi, ir neputoja. Būtent dėl šios priežasties kietas vanduo yra pavojingas skalbimo įrangai. Dėl kieto vandens atsiradusios kalkės – dažniausia skalbimo mašinų problema. Taip pat kietas vanduo neužtikrina tinkamo skalbimo, nes  skalbimo medžiagos tiesiog neištirpsta vandenyje. Todėl ne visos dėmės pašalinamos arba priešingai – skalbimo priemonės lieka ant skalbinių juos dar labiau supurvindamos. Dėl šių priežasčių svarbu pasirūpinti, kad namuose naudojamas vanduo būtų tinkamo minkštumo.

Kietas vanduo per kelis metus gali nepataisomai sugadinti Jūsų skalbimo mašiną, kalkėmis apnešti vamzdžius ir tuomet prireiks visa tai taisyti ar netgi keisti Tokie remonto darbai kainuoja brangiai, todėl geriausias variantas to išvengti – minkštinti vandenį.

Rūdys dėl kieto vandens

Apnašos buityje dėl kieto vandens

Kokia vandens minkštinimo nauda?

Geriausia būdas suminkštinti vandenį – naudoti tam skirtus vandens filtrus. Jie gali būti montuojami tiek individualiuose namuose, tiek daugiabučiuose. O minkštesnio vandens naudą pajusite greitai. Pirmiausia, minkštesnis vanduo yra draugiškesnis Jūsų odai ir plaukams. Minkštesnis vanduo sumažina odos infekcijų riziką. Be to, vandens filtrai nuo kalkių, tai geriausias būdas apsaugoti Jūsų namų santechniką ir įrenginius nuo gedimų.

Minkštas vanduo užtikrina, kad Jūsų naudojami įrenginiai dirbtų efektyviau ir sklandžiau. Naudojant minkštą vandenį mažiau dėvisi įrenginių detalės, skalbimo mašina, boileris namuose dirba efektyviau ir tarnauja daug ilgiau nei naudojant kietą vandenį. Taip pat taip galite prisidėti prie aplinkos tausojimo. Nes naudojant minkštą vandenį reikia daug mažiau skalbimo priemonių, taip pat šampūno, muilo ar dušo želė priemonių.

Filtrus vandens minkštinimui rasite čia: vandens minkštinimo filtrai.

Sekmadienis Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis Šeštadienis Sausis Vasaris Kovas Balandis Gegužė Birželis Liepa Rugpjūtis Rugsėjis Spalis Lakpritis Gruodis

Naujos paskyros registravimas

Jau turite paskyrą?
Prisijunkite arba Atstatykite slaptažodį