Vandens filtras ant čiaupo ar po kriaukle montuojamas vandens filtras: ką pasirinkti?

list In: Vandens kokybė On:

Ant čiaupo tvirtinamas vandens filtras

Vandens filtrai ant čiaupo daugeliui atrodo labai patraukli alternatyva, sujungianti visas geriausias kitų filtravimo metodų savybes. Kaip ir daugeliui pažįstami seni geri filtravimo indai (ąsočiai), ant čiaupo tvirtinami filtrai yra nebrangūs, norint juos sumontuoti nereikia nieko gręžti, keisti santechnikos įrangos, o iš čiaupo iškart teka šviežias, švarus vanduo.

Įprastai šie filtrai naudojami virtuvėse, nors kartais montuojami ir vonioje, ypač jei vargina kietas vanduo. Filtras tvirtinamas ant maišytuvo galo: vanduo turi pratekėti pro įrenginį. Palyginimui, viso namo filtrai išvalo vandenį dar iki jam atitekant į čiaupą.

Daugelyje šių kompaktiškų filtrų yra speciali svirtelė, leidžianti išjungti filtravimo funkciją (pavyzdžiui, kai vandenį naudojame indams plauti, valyti ir pan.): taip pailginamas filtrų tarnavimo laikas.

Filtrų ant čiaupo veikimo būdas

Dažniausiai šiems filtrams naudojama aktyvuotoji anglis, plačiai pasitelkiama ir buitiniuose filtruose, kituose filtravimo įrenginiuose. Keičiamos filtrų kasetės užpildomos smulkiais anglies milteliais. Organiniai vandenyje ištirpę teršalai prilimpa prie anglinio užpildo.

Vandens filtrai, montuojami ant maišytuvo, pašalins iš vandens sunkiuosius metalus, patogeninius mikroorganizmus ir kitus potencialiai kenksmingus teršalus.

Ar filtrus galima montuoti ant bet kokio maišytuvo?

Prieš investuojant į filtrą reikėtų patikrinti, ar čiaupas suderinamas su filtravimo įrenginiu. Tikrai ne ant visų maišytuvų įmanoma sumontuoti filtrą, tad reikia numatyti kelis niuansus:

·        Pirma, daugelyje filtrų yra adapteriai, pakeičiantys esamą maišytuvo aeratorių. Taigi jei maišytuvo aeratorius nenusiima arba yra nestandartinis, filtro pritvirtinti nepavyks.

·        Labai dažnai vandens filtras netiks, jei maišytuvas yra vintažinis ar netipinės konstrukcijos / neįprasto dizaino.

·        Taip pat filtrai gali netikti pigiems maišytuvams, kurie tiesiog bus nepajėgūs išlaikyti ant jų galo prisukto papildomo elemento svorio. Tad jei esamas maišytuvas yra plonas ir lengvas, ieškokite lengvesnių plastikinių filtrų.

Tačiau verta turėti omenyje, kad ant čiaupo montuojami filtrai tinka tik vartojantiems santykinai švarų miesto vandentiekio vandenį. Šulinių, gręžinių vandenyje yra kur kas daugiau teršalų, todėl tokio tipo filtras tinkamai neišvalys iš vandens visų kenksmingų komponentų.

Po kriaukle montuojami vandens filtrai ir jų ypatumai

Vandentiekio sistemos atsitiktinai gali būti užteršiamos nuotekomis, geležimi, chemikalais ir kt., tad net ir iš pirmo žvilgsnio saugus vanduo gali tapti žalingas mūsų organizmui. Be to, centralizuotai tiekiamam vandeniui dezinfekuoti plačiai naudojamas chloras, tad filtrai tinkamai išvalys vandenį: jį saugu gerti bei vartoti maistui ruošti.

Prieš įsigydami ir sumontuodami filtrus po plautuve pirmiausia atlikite išsamius vandens tyrimus. Pavyzdžiui, jei į namus tiekiamas pakankamai švarus vanduo, filtrai bus pigesni: taip sutaupysite pinigų.

Vandens filtrų po kriaukle tipai

Filtruose po kriaukle paprastai naudojama granuliuota aktyvuotoji anglis, efektyviai iš vandens pašalinanti chloraminus. Kartu su anglies filtrais dažnai naudojama mechaninė sistema, pavyzdžiui, keraminiai filtrai. Jie pašalina virusus, bakterijas, pirmuonis, kartu pagerindami vandens skonį.

Vieni populiariausių pastaruoju metu – atbulinio osmoso filtrai, išvalantys iš vandens nitratus, nitritus, amonį, manganą ir kitus sunkiuosius metalus. Vanduo valomas net keliais etapais, o galiausiai gali būti prisotinamas mineralų (vandens mineralizavimas). Šio tipo filtrai puikiai išvalo net ir labai užterštą vandenį, yra kompaktiški, efektyvūs ir, svarbiausia, nebrangūs.

Filtravimo etapai

Po kriaukle montuojamas filtras gali būti vienos pakopos (kaip, pavyzdžiui, anglies filtras). Tačiau racionalesnis pasirinkimas – dviejų pakopų filtrai (pavyzdžiui, anglis + keramika).

Pirmuoju etapu iš vandens pašalinamos visos stambesnės dalelės ir nuosėdos (nešvarumai, rūdys, smėlis ir kt.). Antruoju etapu išfiltruojamos visos vandenyje esančios cheminės medžiagos ir mikroorganizmai.

Minėtasis atbulinio osmoso filtras – trijų valymo pakopų. Trečioji pakopa užtikrina galutinį valymą: pašalinamos visos dalelės, galinčios turėti įtakos vandens kokybei.

Filtrų po kriaukle dydis

Šis filtras montuojamas po stalviršiu, tad jis neturėtų būti per didelių gabaritų.

Po kriaukle montuojami vandens filtrai būna įvairių dydžių (ir formų), todėl prieš atliekant užsakymą būtina išmatuoti, koks filtras spintelėje po plautuve tiktų geriausiai ir kokia forma būtų patogesnė (jų taip pat yra skirtingų).

Išlaidos filtrų eksploatacijai ir priežiūrai

Kaip minėta, po kriaukle montuojami vandens filtrai yra įvairių formų ir dydžių, skiriasi ir jų sudėtiniai komponentai. Nuo jų priklauso, kaip greitai reikės keisti filtrų dalis ir kiek laikui bėgant tai atsieis.

Kad būtų aiškiau, ko konkrečiai jums reikia, filtrus montuojančiai įmonei užduokite esminį klausimą: kaip dažnai reikės keisti kasetes? Kai kurių modelių filtrų kasetes užtenka keisti kartą per metus, kai kurių – kas 6 mėn., taip pat gali būti atsižvelgiama į suvartoto vandens kiekį. Pavyzdžiui, restoranuose, kur suvartojama daug vandens, filtrų kasetes gali tekti keisti kartą per mėnesį.

Taip pat svarbu pasidomėti, kiek kainuoja filtrų kasetės: tai ir sudarys didžiąją dalį filtrų eksploatacijos kainos.

Išvada

Taigi, apibendrinant, jei dvejojate, ką rinktis – vandens filtrą ant čiaupo ar po kriaukle montuojamą vandens filtrą, visuomet rinkitės pastarąjį: jis net ir patį nešvariausią vandenį pavers geriamu ir padės išvengti daugybės problemų. Tai patikimas ir ilgalaikis sprendimas norintiems mėgautis tyru vandeniu.

Sekmadienis Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis Šeštadienis Sausis Vasaris Kovas Balandis Gegužė Birželis Liepa Rugpjūtis Rugsėjis Spalis Lakpritis Gruodis

Naujos paskyros registravimas

Jau turite paskyrą?
Prisijunkite arba Atstatykite slaptažodį