5 dažnai naudojami vandens filtrų priedai, praversiantys ir jūsų namuose
Jei naudojate vandens filtrus, turėtumėte pasidomėti ir vandens filtrų priedais. Jie gali padėti patogiau naudoti filtruotą vandenį, maudynių metu apsaugoti jūsų odą, pailginti buities prietaisų tarnavimo laiką, efektyvinti filtrų veikimą ar išvengti jų rasojimo.
Taigi, kokius vandens filtrų priedus pirkėjai renkasi dažniausiai?
3 arba 4 eigų vandens maišytuvai
Trijų eigų maišytuvas tiekia 3 skirtingų rūšių vandenį, pavyzdžiui, šaltą, šiltą ir filtruotą. Tačiau tai – ne vienintelės opcijos, nes gali būti tiekiamas ir atšaldytas, gazuotas ir mineralizuotas vanduo.
Jeigu yra poreikis, galima rinktis ir 4 eigų vandens maišytuvą, dar labiau išplečiantį tradicinių vandens maišytuvų galimybes. Apskritai tokio tipo maišytuvai – labai patogūs, nes virtuvėje nereikia montuoti atskiro maišytuvo, tiekiančio filtruotą vandenį.
Dušo arba vonios vandens filtrai
Inovatyvus sprendimas – vietinis dušo vandens filtravimas. Dušo galvutėje integruotas specialus minkštinimo filtras, padėsiantis ženkliai sumažinti sunkiųjų metalų – švino, gyvsidabrio ar chromo – kiekį vandenyje, pašalinantis chloro garus, kurių gausu karštame vandentiekio vandenyje. Galvutės su filtru viduje yra keičiamas elementas. Tai puikus pasirinkimas jautrios ar alergiškos odos savininkams, kūdikių ir vaikų odelę nuo sudirginimo siekiantiems apsaugoti tėvams ir tiesiog visiems, kurie ieško inovatyvių sprendimų vandens kokybei pagerinti.
Panašus variantas besimaudantiems vonioje – vonios filtras, pašalinantis iki 90 proc. chloro. Filtras tinka jautrios odos savininkams, kūdikiams ir vaikams. Filtrą galima naudoti maudantis net iki 400 kartų, optimali jo naudojimo trukmė – 12 mėn.
Filtras skambimo mašinai
Bene pagrindinė visų prietaisų, naudojančių karštą vandenį, gedimų ar prastesnio veikimo priežastis – kaitinimo elementuose ir kitose dalyse susikaupusios kalkės ir nešvarumai. Naudojant skalbimo mašiną reikėtų nepamiršti priemonių nuo kalkių, taip pat prietaisą retkarčiais reikia paleisti be skalbinių (kai kurios skalbimo mašinos turi ir specialią drum clean funkciją).
Apie ilgesnį skalbimo mašinos tarnavimo laiką pagalvojo ir filtrų gamintojai. Specialus skalbimo mašinos filtras padidina jos ekonomiškumą, nes apsaugo nuo kalkių nuosėdų, padeda pašalinti iš vandens kietąsias daleles (t. y. vandenį minkština) bei leidžia sutaupyti iki trečdalio skalbimo priemonių.
Oro kompresorius vandens filtrams
Oro kompresorius naudojamas vandens nugeležinimo sistemose tam, kad papildomai įpūstų oro į sistemą, nes vandens nugeležinimo procese reikalingas deguonis. Oro kompresoriai yra tinkamiausi buitiniams vandens nugeležinimo filtrams, ypač kai reikia iš vandens pašalinti didesnį geležies kiekį. Dėl specialaus pritaikymo būtent šiems filtrams paprastai į komplektaciją neįeina slėgio reguliatorius bei kondensato nuleidimo įtaisas.
Nugeležinimo filtrai surenka vandenyje ištirpusią dvivalentę geležį, manganą, sieros vandenilį bei mechanines priemaišas. Tam pasitelkiamas aeracijos metodas. Oro kompresoriaus paskirtis – aplinkos orą įpūsti į vandenį. Paprasti kompresoriai sukelia tam tikro lygio slėgį (pavyzdžiui, iki 6 BAR). Oro kompresoriuose gali būti integruotas laikmatis, įjungiantis kompresorių numatytu laiku bei numatytai trukmei. Reikėtų paminėti, kad šis oro kompresorius gali būti pajungtas kartu su laikmačiu arba impulsiniu skaitikliu.
Patekus oro vyksta oksidacija, dvivalentė geležis keliauja į oksidacinę talpą, kurioje virsta rūdimis. Toliau vanduo skverbiasi per filtrų užpildą, kuriame ir sulaikomos mechaninės dalelės (rūdys, mechaninės priemaišos ir kt.). Po to filtrų užpildas plaunamas atbuline srove, tad vandenyje netirpios dalelės nuteka į drenažą.
Taip pat orui į nugeležinimo sistemas tiekti gali būti naudojamas oro inžektorius.
Vandens filtrų užvalkalas nuo rasojimo
Per filtrus tekantis vanduo yra šaltas, gerokai vėsesnis nei patalpos temperatūra, todėl ant filtro paviršiaus dėl temperatūrų skirtumo kondensuojasi drėgmė iš oro.
Tam sukurtas specialus vandens filtro įdėklas (užvalkalas), skirtas apsaugoti filtrus nuo kondensato susidarymo ir rasojimo. Kondensato perteklius neretai nubėga ant grindų ir gali jas sugadinti, ypač jei medžiagos yra jautrios drėgmei (kaip, pavyzdžiui, parketas ar laminatas).
Vandens filtro užvalkalas yra pagamintas iš gana storos, tvirtos, šilumą sulaikančios specialios tekstilės, kelių sluoksnių, todėl ant filtrų paviršių nesikaupia kondensatas.
Taip pat vandens filtrus užvalkalas gali apsaugoti nuo smūgių, mechaninių pažeidimų bei kitų neigiamų aplinkos veiksnių.
Dar viena vandens filtro (įdėklo) paskirtis – suteikti vandens minkštinimo ir nugeležinimo sistemoms išskirtinę išvaizdą.
Toje pačioje kategorijoje
- Vandens valymas: sužinokite kelis neįtikėtinus būdus, kaip pagerinti vandens kokybę be filtrų
- Vandens filtravimo indas (ąsotis) ar vandentiekyje montuojamas geriamojo vandens filtras: ką pasirinkti?
- Vandens filtras ant čiaupo ar po kriaukle montuojamas vandens filtras: ką pasirinkti?
- Vandens filtrų kaina: ką svarbu žinoti renkantis filtrus?
- Vandens filtrai dušui: kodėl verta juos įsirengti?