Vandens filtravimo indas (ąsotis) ar vandentiekyje montuojamas geriamojo vandens filtras: ką pasirinkti?

list In: Vandens kokybė On:

Nesvarbu, ar vartojate vandenį iš plastikinių butelių, ar geriate tiesiai iš čiaupo, bet kuriuo atveju tikitės švaraus, tyro vandens. Tačiau spaudoje nuolat mirgančios antraštės apie toksiškus chlorą ir šviną bei mūsų buitį gerokai apsunkinančias kalkes tik primena, kad vanduo iš čiaupo tikrai neprilygsta kalnų vandens tyrumui. Tad ar esate įsitikinę, kad vartojate 100 proc. saugų vandenį?

Daugelis žmonių įsigyja vandens filtravimo indus (ąsočius), tačiau ar tai – racionaliausias galimas sprendimas?

Vandens filtravimo indai: kokio rezultato galime tikėtis?

Vandens filtravimo ąsočiai, nors ir nėra stebuklingas sprendimas, tačiau tikrai padės sumažinti chloro, švino kiekius vandenyje, panaikins nemalonų vandens poskonį ir kvapą. Dėl įvairių junginių ir cheminių medžiagų, kaip, pavyzdžiui, cinko, chloro ir vandenilio sulfido, jūsų vanduo gali turėti metalo poskonį ar skleisti kvapą, primenantį nuotekų. Tad vandens filtrai-ąsočiai tikrai pagerins šias savybes.

Žinoma, filtras filtrui taip pat nelygu: kai kurie jų puikiai susidoroja su nepageidaujamu skoniu ir kvapu, mūsų sveikatai žalingais komponentais, o kai kurie filtrai nėra tokie veiksmingi. Pavyzdžiui, beveik visi be išimties filtrai-ąsočiai pašalins chloro daleles ir kalkes, tačiau tik maža jų dalis įveiks šviną ar kitas „stipresnes“ vandenyje esančias medžiagas.

Bene dažniausiai minimi filtrų-ąsočių privalumai – nedidelė kaina ir paprastas naudojimas. Tiesa, dėl kainos dar galima ir pasiginčyti. Naudojimas – išties nesudėtingas: į ąsotį reikia prileisti vandens iš čiaupo ir luktelėti, kol vanduo pratekės pro filtravimo kasetę.

Taigi, renkantis filtrus-ąsočius pirmiausia būtina atsižvelgti į: kainą (ypač kasečių, kurias teks reguliariai keisti), filtruoto vandens skonį ir kvapą, laidumą (t. y. ar vanduo lengvai teka per ąsotį).

Filtrų-ąsočių kasečių tarnavimo laikas ir kaina

Gamintojai instrukcijose nurodo, kaip dažnai reikia keisti filtrų kasetes. Paprastai nurodomas 2 mėn. terminas arba suvartoto vandens kiekis, t. y. ~150–200 litrų, nes vartotojų poreikiai skiriasi. Ir net jei kils pagunda pataupyti ir pailginti filtro kasetės tarnavimo laiką, reikėtų atsispirkite jai: užsikimšę filtrai tiesiog nustoja funkcionuoti. Be to, skonį ir kvapą sulaiko aktyvuotoji anglis, kurios savybės eksploatuojant filtrus taip pat kinta.

Tad pirmasis signalas, jog pats metas keisti filtro kasetę – lėtai filtruojamas vanduo. Kai kuriuose filtruose-ąsočiuose integruotas indikatorius rodo, kada metas kasetę keisti, kituose filtruose jo nėra, tad naudotojai dažnai pavėluoja pakeisti kasetes ir rizikuoja savo sveikata. Paskaičiuota, kad vidutiniškai per metus filtrų kasetės gali kainuoti net iki 150 eurų, tad tai toli gražu nėra nei pigus, nei geriausias sprendimas, tuo labiau, kad nebūsite 100 proc. užtikrinti vandens kokybe ir nuolat turėsite nerimauti, ar kasetė vis dar atlieka savo funkciją. Šiuo atžvilgiu profesionalūs montuojami vandens filtrai ąsočius gerokai pranoksta, o visu aptarnavimu pasirūpina filtrus montuojančios įmonės.

Vandens filtravimo trukmė

Galbūt esate įsitikinę, kad visi filtrai-ąsočiai filtruoja vandenį vienodu greičiu, tačiau taip anaiptol nėra. Filtruoto vandens gali tekti palaukti nuo 1 iki net 15 min.! Ilgiausiai vandenį ruošiančių filtrų gamintojai teigia, kad tokį ilgą filtravimo laiką lemia patentuota technologija, leidžianti efektyviai pašalinti net iki 99 proc. švino.

Filtruoto vandens ruošimas gali nekelti rūpesčių, jei dažniausiai užpildote ąsotį, dedate jį į šaldytuvą ir prireikus vartojate. Tačiau jei namuose kasdien naudojate daug vandens, tikrai verta susimontuoti efektyvius po kriaukle montuojamus geriamojo vandens filtrus, ruošiančius vandenį iškart.

Kodėl, renkantis vandens filtrus, reikėtų atlikti vandens tyrimus?

Net jei atrodo, kad vanduo yra puikios kokybės ir viską pablogina tik nepageidaujamas jo kvapas ir skonis, vis tiek verta atlikti vandens tyrimus, nes niekada negalite būti tikri, kas slepiasi vandens sudėtyje. Plačiau apie juos skaitykite šiame puslapyje: vandens tyrimai. Taip pat turite įsitikinti, ar į namą ar butą tiekiamas vanduo atkeliauja bešviniais vamzdžiais, mat šis sunkusis metalas gali prasisunkti į tekantį vandenį.

Joks kasetinis filtras iš vandens nepašalins visiškai visų teršalų! Kai kurie ąsotiniai filtrai pašalins blogą vandens skonį nulemiančius komponentus, kaip, pavyzdžiui, cinką ir vandenilio sulfidą. Kiti jų šalins šviną. Geriausios kokybės filtrai-ąsočiai išfiltruoja šviną arba kitus teršalus, kaip, pavyzdžiui, lakiuosius organinius junginius, sunkiuosius metalus, vaistų sudėtines dalis ir hormonus, o ant filtro tai ženklinama specialiu sertifikavimo ženkleliu. Tačiau tokių filtrų-ąsočių rinkoje yra vienetai ir jų kasetės gali būti neproporcingai brangios.

Tad jei jūsų vartojamame vandenyje yra „rimtų“ teršalų, paprasto filtro-ąsočio tiesiog neužteks ir namuose reikės įsirengti iš anksto pagal jūsų vandens savybes sukomplektuotus filtrus, kurie leis mėgautis 100 proc. tyru vandeniu. Ir jūs svajojate apie visiškai švarų vandenį? Susisiekite su Wfilters komanda, ir jums daugiau neteks niekuo rūpintis, nes viskuo pasirūpinsime mes!

Sekmadienis Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis Šeštadienis Sausis Vasaris Kovas Balandis Gegužė Birželis Liepa Rugpjūtis Rugsėjis Spalis Lakpritis Gruodis

Naujos paskyros registravimas

Jau turite paskyrą?
Prisijunkite arba Atstatykite slaptažodį