Vandens filtrai dušui: kodėl verta juos įsirengti?

list In: Vandens kokybė On:

Daugelis lietuvių, maistui ruošti naudojančių filtruotą vandenį, jau įvertino švaraus vandens naudą. Tačiau ar žinojote, kad maudynėms duše ar vonioje naudojamas vanduo taip pat gali turėti įtakos jūsų sveikatai?

Nefiltruotame vandenyje gali būti įvairių teršalų, įskaitant chlorą, pesticidus, chloraminus, ištirpusius mineralus, sunkiuosius metalus ir bakterijas.

Vandenyje ištirpusios medžiagos maudynes duše ar vonioje gali paversti ne itin maloniomis: dėl jų poveikio pakinta vandens spalva ir kvapas. Chloras, plačiai naudojamas vandentiekio vandeniui dezinfekuoti, sausina odą ir plaukus, pablogina sergančiųjų odos ligomis (pavyzdžiui, egzema) būklę, ypač neigiamai veikia vaikų ir kūdikių odelę.

Taigi optimalus sprendimas – vandens filtrai dušui.

Dušo vandens filtravimo būdai

Mechaninis filtravimas

Filtre esanti medžiaga veikia kaip sietelis, blokuojantis ir sulaikantis teršalus. Tai paprastas ir efektyvus būdas siekiant sulaikyti dumblo ir smėlio daleles, nuosėdas ir kt. Mechaniniai vandens filtrai gali būti gaminami iš įvairių medžiagų, įskaitant polipropileną.

Absorbcinis filtravimas

Šio tipo terpė kaip kempinė sugeria teršalus. Dažniausiai dušo filtrų absorbciniam filtravimui panaudojama medžiaga – granuliuota aktyvintoji anglis. Joje yra mikro porų, galinčių sulaikyti chloro, metalų daleles, nuosėdas, chemines medžiagas ir kitus teršalus. Po kelių mėnesių, kai anglies poros užpildomos, filtrą reikia pakeisti.  

Jonų mainų filtras

Jonų mainai – procesas, pasitelkiamas minkštinant kietą vandenį (vyksta oksidacijos‚ redukcijos reakcija). Kietame vandenyje esantys kalcio ir magnio jonai keičiami natrio arba vandenilio jonais. Filtrai efektyviausiai veikia su atbulinio osmoso filtravimo sistema.

Vandens filtrai dušui – kodėl jie būtini?

Iš vandens pašalinamas chloras

Chloras naudojamas vandeniui dezinfekuoti siekiant iš jo pašalinti bakterijas, pirmuonis, virusus ir kitus galimus patogeninius mikroorganizmus. Tačiau chloras neigiamai veikia plaukus: ilgainiui jie tampa trapūs, sausi, praranda sveiką žvilgesnį, kai kuriems žmonėms dėl chloro poveikio niežti galvos odą ir atsiranda pleiskanų.

Chloras taip pat pašalina odos riebalus ir suardo apsauginį sluoksnį, todėl oda sudirginama. Karštas chloruotas vanduo dar labiau išsausina odą, todėl ji pradeda senti.

Prausimuisi naudojant chloruotą vandenį gali būti sudirginama ir akių gleivinė: akys parausta, juntamas deginimo jausmas.

Be to, moksliniais tyrimais įrodytas ryšys tarp chloro poveikio ir vaikų astmos. Chloruotame vandenyje besimaudantys vaikai veikiami potencialiai pavojingos medžiagos trichloramino.

Išvengsite egzemos ir veido rožinės paūmėjimo

Nemažai žmonių teigia, kad filtruotas vanduo ženkliai pagerino odos būklę.

Apribojamas bakterijų augimas

Tamsa ir drėgmė – ideali terpė bakterijoms augti. Ir nors skamba neįtikėtinai, bakterijos gali daugintis netgi dušo galvutėje! Prausiantis po dušu kai kurios bakterijos gali patekti ant odos: jas išstumia vanduo.

Bakterijos gali daugintis ir vandens šildytuvuose, bakuose, latakuose, vamzdžiuose. Tad rekomenduojama rinktis specialius dušo filtrus su anglimi.

Ribojamas cheminių medžiagų, sunkiųjų metalų patekimas

Vandentiekio vandenyje gali pasitaikyti ir daugybė kitų chemikalų. Tai gali būti pesticidai, nitratai ir nitritai (žemės ūkio veiklos pasekmė), fluoras, teflonas ir kt.

Į vandenį dėl netinkamos žmonių ūkinės veiklos taip pat gali prasiskverbti sunkieji metalai – švinas, gyvsidabris ir arsenas. Geriamajame vandenyje esant dideliam sunkiųjų metalų kiekiui padidėja vėžio, odos pažeidimų, širdies ir kraujagyslių ligų, diabeto, apsigimimų rizika. Žinoma, pateikę ant odos sunkieji metalai didelio neigiamo poveikio sveikatai padaryti neturėtų, tačiau naudoti tokį vandenį gerti ir maistui ruošti – griežtai draudžiama.

Visiškai tyras ir bespalvis vanduo

Vandens filtrai dušui padės pašalinti ir rusvą atspalvį, nudažantį drabužius, vonių, dušo padėklų sieneles. Paprastai jo kaltininkas – geležies oksidas. Taigi, paverskite maudynes malonesnėmis, palengvinkite buitį.

Be jokių kalkių nuosėdų

Vandens filtrai dušui, kuriuose yra KDF-55 vario / cinko granulių, padės sumažinti nuosėdų kaupimąsi duše. Jie veikia pakeisdami kalcio ir magnio dalelių struktūrą. Rezultatas – dušo kabinos ir priedai be kalkių nuosėdų.

Jokio kvapo

Aktyvintosios anglies filtrai dušui netgi panaikins bet kokį vandens kvapą (vandenilio sulfidas dažnai lemia supuvusių kiaušinių kvapą). 

Apibendrinimas

Tad pasirinkus filtrus dušui kasdienės maudynės taps kur kas malonesnės, oda – lygesnė ir sveikesnė, o plaukai – sveiki ir žvilgantys. Visų svarbiausia, nepakenksite savo sveikatai, o papildomas „premija“ – lengvesnė dušo ar vonios priežiūra.

Sekmadienis Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis Šeštadienis Sausis Vasaris Kovas Balandis Gegužė Birželis Liepa Rugpjūtis Rugsėjis Spalis Lakpritis Gruodis

Naujos paskyros registravimas

Jau turite paskyrą?
Prisijunkite arba Atstatykite slaptažodį