Vandens filtrai nuo kalkių: 7 svarbūs faktai apie juos

list In: Vandens kokybė On:

Daugelį domina, kaip suminkštinti vandenį, tačiau internete gausu prieštaringos informacijos. Deja, ji – ne visuomet tiksli, tad galiausiai vartotojai nežino, ar verta įsigyti filtrus, ar vis tik ir toliau vartoti kalkėtą vandenį.

Taigi, šiame straipsnyje pateiksime svarbiausius faktus apie kietą vandenį, vandens minkštinimo filtrus ir jų ruošiamą vandenį.

Iš čiaupo taip pat dažnai teka kietas vanduo

Vandentiekiu tiekiamas vanduo, prieš patekdamas į vartotojų namus, filtruojamas vandenvietėse. Vandens valymo technologijos vis tobulėja, tiekėjai įsigyja vis aukštesnės kokybės bei modernesnių filtrų, tačiau jie neišvalo kalcio ir magnio dalelių, taigi į namus neretai tiekiamas kietas vanduo. Ši problema dar dažniau kamuoja naudojančius šulinių vandenį. Kalkės nusėda ant vonių, dušų sienelių, santechnikos įrenginių, kaupiasi kaitinimo elementus turinčiuose prietaisuose ir trumpina jų tarnavimo laiką, kenkia odai, plaukams ir kt.

Minkštinant vandenį nepašalinamos visos mineralinės medžiagos

Vandens minkštinimui tinka tik specialūs vandens minkštinimo filtrai. Jie iš vandens pašalina kalcio bei magnio perteklių. Veikiant minkštinimo filtrams kalkės pašalinamos (išplaunamos) vandens srove: tokiu būdu nesusidaro kalkių nuosėdos.

Labai dažnai galime rasti informacijos, kad minkštinant vandenį iš jo pašalinami visi mikroelementai ir vanduo lieka beveik distiliuotas. Tačiau vandenį filtruojant iš tiesų sumažinamas kalcio ir magnio perteklius (kontroliuojamas šių mikroelementų kiekis),išfiltruojama dvivalentė geležis. Taigi, vandenyje ir po filtravimo gali likti optimalus vertingų mikroelementų kiekis.

Minkštas vanduo nėra sūrus

Minkštinimo proceso metu vandenyje nežymiai padidėja natrio, o chlorido kiekis išlieka nepakitęs. Vandens sūrumą nulemia abu šie mikroelementai, todėl filtruotas minkštas vanduo netampa sūresnis ir neįgyja poskonio. Taigi išvada viena: chlorido kiekiui nekintant filtruotas minkštas vanduo išlieka beskonis.

Išvalytas minkštas vanduo tinka ir maistui ruošti

Nemažai žmonių mano, kad specialiais nukalkinimo filtrais išvalytas vanduo netinka maistui, nes esą jame yra per daug natrio. Tačiau išties išvalytą minkštą vandenį vartoti maistui ruošti ir atsigerti visiškai saugu. Viename litre vandens vidutiniškai yra apie 70–80 mg natrio. Palyginimui, vienoje didesnėje riekelėje duonos natrio yra net apie 1,5 karto daugiau, t. y. apie 120 mg.

Jeigu jus neramina  pats faktas, kad pašalinus kalkes vandenyje lieka natrio, galite rinktis atbulinio osmoso filtrus – geriamojo vandens sistemas, orientuotas į vartotojus, kurie namuose nori turėti aukščiausios kokybės mineralizuoto vandens maistui ruošti ir atsigerti.

Minkštu vandeniu taip pat gerai pašalinami muilo ir šampūno likučiai

Jei naudojate minkštą vandenį, plaunantis rankas ir maudynių metu gali atrodyti, kad nuo rankų, kūno sunkiau pašalinti muilą, prausiklius, šampūną: oda ir plaukai tampa slidesni. Tačiau iš tiesų naudojant minkštą vandenį tiek oda, tiek ir plaukai kruopščiai išplaunami, atveriamos odos poros, o priemonių vertingieji komponentai geriau įsigeria ir atlieka savo funkciją.

Palyginimui, kietas vanduo neigiamai veikia mūsų grožį: po maudynių oda išsausėja, neretai užkemšamos poros, plaukai praranda žvilgesnį, tampa šiurkštūs, negyvybingi. Taigi, prausimuisi ir galvai trinkti minkštas vanduo tinka idealiai.

Vandens filtrai nuo kalkių – nebūtinai brangūs

Nemažai žmonių yra įsitikinę, kad vandens filtrai nuo kalkių kainuos brangiai. Tačiau šiuolaikinės filtrus montuojančios įmonės gali pasiūlyti įvairių – tiek pigesnių, tiek ir brangesnių – sprendimų.

Be to, svarbu žinoti, kad sutaupyti gali padėti ir patys filtrai. Pirma, naudojant minkštą vandenį neužkalkėja prietaisai – indaplovės, skalbimo mašinos, katilai, vandens šildytuvai ir kt., todėl pailgėja jų tarnavimo laikas. Taip pat sumažėja ir elektros energijos sąnaudos: skaičiuojama, kad vandens šildytuvai gali išeikvoti net iki 20 proc. mažiau elektros energijos (storas kalkių sluoksnis mažina jų efektyvumą).

Naudojant minkštą vandenį prireikia ir net perpus mažiau skalbimo, valymo priemonių, todėl ilguoju laikotarpiu taip pat jaučiamas skirtumas.

Modernių vandens minkštinimo prietaisų priežiūra – nesudėtinga

Dažnai vartotojai pasitiki senomis, neva laiko patikrintomis technologijomis, tačiau naujosios kartos vandenį minkštinantys filtrai kuriami siekiant palengvinti vartotojų kasdienybę. Šiuolaikiški vandens filtrai nuo kalkių veikia automatiškai, jiems beveik nereikia priežiūros: tik retkarčiais reikia papildyti druskos talpą.

Taigi, apibendrinant, minkštas vanduo – visiškai saugus vartoti, o vandens minkštinimo filtrai teikia įvairiapusę naudą ir greitai atsiperka.

Sekmadienis Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis Šeštadienis Sausis Vasaris Kovas Balandis Gegužė Birželis Liepa Rugpjūtis Rugsėjis Spalis Lakpritis Gruodis

Naujos paskyros registravimas

Jau turite paskyrą?
Prisijunkite arba Atstatykite slaptažodį