Ar filtruotas vanduo tinkamiausias ruošti kavą ir kodėl verta įsirengti vandens filtrus biuruose?

list In: Vandens kokybė On:

Kokybišką kavą mėgsta daugelis. Tiesa, išskirtinę galimybę ja mėgautis turi kavinių, restoranų lankytojai bei biurų darbuotojai. Ir tos kokybės paslaptis slypi ne vien tik kokybiškose kavos pupelėse, jų šviežume ar iki tinkamos temperatūros užvirintame vandenyje: čia labai svarbi ir paties vandens kokybė. Nefiltruotas vanduo gali visiškai sugadinti kavos skonį: juk viename jos puodelyje vandens – daugiau nei 98 proc.!

Kodėl gaminant kavą tokia svarbi vandens kokybė?

Tikriausiai daugeliui yra tekę atsigerti nemalonaus kvapo, skonio ir net atspalvio vandens. Jei tokiu vandeniu užplikysime kavą, jis paveiks gėrimo skonį, aromatą ir kitas savybes.

Nefiltruotas vanduo kavai ruošti: ar jis tinka?

Skirtinguose Lietuvos regionuose vandens kokybė skiriasi, tad vienur vanduo gali ir nepaveikti kavos skonio, o kitur visiškai jį sugadinti.

Šulinių ir gręžinių vandenyje gali būti įvairių mineralų, cheminių medžiagų, dujų, sunkiųjų metalų ir kt., tad jį naudodami ne tik gersime neskanią kavą, bet galime pakenkti ir savo sveikatai.

Daugiausia įtakos prastam kavos skoniui gali turėti tam tikros vandenyje ištirpusios medžiagos. Tad trumpai panagrinėsime, kaip kavos skonį paveikia tam tikros priemaišos:

·        Vandentiekio vandenyje aptinkama chloro, tad užplikyta kava gali būti aštraus chemikalų kvapo bei skonio. Manoma, kad chloras – didžiausias kavos „priešas“, labiausiai pakenkiantis jos skoniui.

·        Metalai vandenyje, pavyzdžiui, geležis, varis ar manganas, gali suteikti vandeniui šiek tiek rūgštų skonį, taip pat jausis metalo skonis.

·        Vandenilio sulfidas skleidžia supuvusių kiaušinių kvapą, tad jis jausis ir geriant kavą.

·        Jei vanduo kalkėtas, kava gali tapti kartesnė.

Ar kavai ruošti tiks nefiltruotas vandentiekio vanduo?

Vandentiekio vanduo teoriškai turėtų būti kokybiškas, bet, kaip rodo praktika, ne visi vandens tiekėjai turi galimybių sumontuoti aukščiausios kokybės filtrus, todėl mažesnių tiekėjų tiekiamas vanduo ne visada yra geros kokybės.

Be to, net jei tiekiamas vanduo – tinkamai išvalytas, jo sudėtį neigiamai paveikti gali korozijos paveikti vamzdžiai, kuriais vanduo į vartotojų namus teka iš dešimtimis kilometrų nutolusių vandenviečių.

Kaip kietas ir minkštas vanduo gali paveikti kavos skonį?

Vanduo, kuriame daug kalcio ir magnio, yra kietas, o jei šių mineralų mažiau, vanduo – minkštesnis. Kalcis ir magnis padeda išgauti intensyvesnį, šiek tiek geresnį skonį. Naudojant minkštą vandenį, kuriame daugiau natrio, kava bus mažiau intensyvaus skonio, gali vos jaustis sūrumas. Tačiau turėkite omenyje, kad ne visas kietas vanduo yra kokybiškas ir pagerins kavos skonį: viską nulems vandens cheminė sudėtis ir tai, kaip jis sąveikaus su kavos pupelėmis.

Kodėl filtruotas vanduo – tinkamiausias kavai ruošti?

Geriausi pasaulio baristos kavai ruošti visuomet naudoja išimtinai filtruotą vandenį. Iš filtruoto vandens paruošiama ne tik puikaus skonio kava: jis padeda pailginti ir kavos virimo aparatų tarnavimo laiką, leidžia išvengti jų remonto išlaidų – aparatuose nesusikaupia kalkių sluoksnis. Be to, net ir filtruotame vandenyje lieka pakankamai mineralų, kurie pagerina kavos skonį – tai svarbi kavos ruošimo proceso dalis.

Taigi, visų pirma reikia atlikti vandens tyrimus, o pagal gautus rezultatus specialistai parinks tinkamiausius vandens filtrus. Tinkamai parinkti vandens filtrai leidžia pašalinti mechanines daleles, kvapą, chemines medžiagas, sunkiuosius metalus, bakterijas ir virusus bei kitus nepageidaujamus elementus.

Vanduo kavai ruošti biuruose

Biurų darbuotojų kasdienybė neįsivaizduojama be kokybiškos kavos, todėl labai dažnai biurams įsigyjami arba nuomojami profesionalūs kavos aparatai, perkamos aukščiausios kokybės kavos pupelės, užsakomas vanduo plastikiniuose buteliuose. Tačiau geresnė išeitis – rinktis prie vandentiekio prijungiamus vandens aparatus (stoteles): tiekiamas vanduo visada yra šviežias, aukščiausios kokybės, darbuotojams nereikia užsakyti ir sandėliuoti vandens, kilnoti didelių ir sunkių talpų, o vandens šaltinis gali būti net ir už kelių dešimčių metrų. Be to, geriamojo vandens ruošimo įrenginiai – stilingi, tad dar ir papuošia biuro aplinką.

Apibendrinant, jei norite pajusti tikrąjį kokybiškos kavos skonį ir kvapą, turėtumėte naudoti filtruotą vandenį. Norint gerti kokybišką vandenį ir mėgautis gardžia kava Jums dėl nieko nereikės rūpintis: vandens filtrų diegimu ir priežiūra pasirūpins wfilters.lt komanda.

Sekmadienis Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis Šeštadienis Sausis Vasaris Kovas Balandis Gegužė Birželis Liepa Rugpjūtis Rugsėjis Spalis Lakpritis Gruodis

Naujos paskyros registravimas

Jau turite paskyrą?
Prisijunkite arba Atstatykite slaptažodį