Kaip kokybiškas vanduo veikia sveikatą ir imuninę sistemą?

list In: Vandens kokybė On:

Mūsų imuninė sistema lemia atsparumą įvairiems ligų sukėlėjams – virusams ir bakterijoms. Geras imunitetas padeda išlikti sveikiems ir energingiems.

Svarstant, kaip sustiprinti imuninę sistemą, pirmiausia pagalvojame apie sveiką mitybą, tinkamą darbo ir poilsio režimą, vitaminų ir mineralų vartojimą bei streso mažinimą. Ir nors tikriausiai daugelis esame girdėję patarimą vartoti daugiau skysčių, daugeliui tai – sunkoka užduotis nepaisant to, kad gerti pakankamai vandens – ir gyvybiškai svarbu.

Nesvarbu, ar kovojate su peršalimu, ar ruošiatės atremti virusus, įskaitant ir COVID-19, ar neseniai sirgote ir dėl to imunitetas gali būti nusilpęs, kokybiško vandens naudos negalima paneigti.

Dehidratacijos pavojai

Priminsime vieną faktą, kurį tikriausiai girdėjote dar sėdėdami mokyklos suole: žmogaus kūną sudaro net 70 proc. vandens. Taigi visai logiška, kad jei geriate per mažai skysčių, tai padarys neigiamą įtaką sveikatai.

Dehidratacija prasideda, kai organizmui reikia daugiau skysčių, nei jų suvartojame. Pagrindiniai dehidratacijos simptomai:

1.      Padidėjęs apetitas (alkio priepuoliai).

2.      Neaiškios kilmės sąnarių ir raumenų skausmai.

3.      Galvos skausmas, svaigimas.

4.      Vidurių užkietėjimas, kitos virškinimo problemos.

5.      Padažnėjęs širdies ritmas.

6.      Pakitęs šlapimo atspalvis, retas šlapinimasis.

7.      Išsausėjusi burnos gleivinė, nemalonus kvapas iš burnos.

8.      Išsausėjusi oda, suskirdusios lūpos.

9.      Išsiblaškymas, suprastėjusi dėmesio koncentracija.

10.   Nuovargis, vangumas ir padidėjęs mieguistumas.

Dehidratacija itin pavojinga vaikams ir vyresnio amžiaus žmonėms. Senstant organizme sukaupiama mažiau vandens atsargų, vyresni žmonės sunkiau identifikuoja troškulio jausmą.

Įvairūs tyrimai rodo, kad dehidratacija neigiamai veikia ir imuninę sistemą. Viename iš tyrimų[1] dalyvavo astronautai. Šiuo tyrimu nustatyta, kad dehidratacija dėl ilgų skrydžių gali būti imuninės sistemos nusilpimo priežastis. Taip pat vienas iš sporto medicinos tyrimų[2] parodė, kad dehidratacija slopina maratono bėgikų imuninę sistemą.

Jautresni vandens stygiui tampame ir imuninei sistemai kovojant su liga ar infekcija. Karščiuojant kartu su prakaitu iš organizmo pašalinamas vanduo, taip pat nemažai jo išeikvojama gleivėms gaminti. Dehidrataciją gali paskatinti ir vaistai nuo peršalimo ir gripo. Todėl sergant svarbu gerti daug vandens arba arbatų, kurių sudėtyje nėra kofeino, natūralių sultinių, sriubų ir kt.

Kokybiško vandens vartojimas: 5 pagrindiniai privalumai

Vanduo padeda organizmui funkcionuoti pačiais įvairiausiais būdais: nuo sklandaus virškinimo iki kraujotakos, nuo sąnarių iki svarbiausių organų apsaugos – beveik visos mūsų organizmo sistemos priklausomos nuo vandens. Taigi, keli pagrindiniai gausaus kokybiško vandens vartojimo privalumai sveikatai ir imuninei sistemai:

1.      Padidėjęs energijos lygis. Dėl skysčių trūkumo galite jaustis išsekę, tad geriant pakankamai vandens padidėja energijos lygis: dar ir dėl to mankštindamiesi turite nuolat gurkšnoti vandenį.  Vanduo padeda pernešti deguonį į smegenis, raumenis ir organus. Jis taip pat veikia kaip sąnarių ir raumenų lubrikantas, todėl galite dirbti ilgiau ir sunkiau bei visiškai nepavargti.

2.      Psichinė sveikata. Vanduo palaiko smegenų veiklą, todėl gerdami pakankamai skysčių džiaugsitės ir geresne nuotaika. Yra tyrimų, kuriuose nustatyta, jog vanduo gali sumažinti riziką suaugusiems asmenims susirgti depresija. Nerimo kamuojami žmonės pasakoja, kad suprastėjus nuotaikai ir pasireiškiant depresijos simptomams pirmiausia jie išgeria stiklinę vandens. Žinoma, tai nepadės įveikti ligos ir neatstos apsilankymo pas terapeutą, tačiau padės daug labiau, nei daugelis galvoja. Moksliniais tyrimais taip pat įrodytas ryšys tarp streso ir dehidratacijos. Vandens trūkumas organizme gali padidinti streso hormono kortizolio lygį, o didelis stresas – susilpninti imuninę sistemą.

3.      Sveika širdis ir kraujagyslių sistema. Vartodami pakankamai vandens labiau puoselėsite ir širdies sveikatą. Stingant skysčių sumažėja bendras kraujo tūris, kraujas sutirštėja, todėl jam cirkuliuoti organizme – nepalyginamai sunkiau. Dėl to širdis turi dirbti sunkiau, greičiau: padidėja kraujospūdis. Ir atvirkščiai: vartojant pakankamai vandens širdžiai lengviau pumpuoti kraują.

4.      Mityba ir normalus kūno svoris. Tam, kad imunitetas išliktų stiprus, jam reikia tinkamų maisto medžiagų, o virškinimą bei tų medžiagų įsisavinimą pagerina tinkama hidratacija. Vanduo padeda palaikyti tinkamą kūno svorį: nuolat gurkšnojant vandenį sumažėja apetitas, suaktyvėja medžiagų apykaita.

5.      Organizmo valymas. Vanduo palaiko inkstų funkciją ir padeda iš organizmo pašalinti medžiagų apykaitos šalutinius produktus, toksinus, įskaitant karbamidą, anglies dioksidą ir kt.

Apibendrinat visus straipsnyje aprašomus faktus svarbu paminėti, kad namuose visuomet turi būti švaraus, kokybiško vandens. Bene geriausias būdas mėgautis skaniu vandeniu, nesibaiminant dėl jo kokybės – namuose, sodyboje ar kitur, kur dažnai leidžiate laiką, įrengti geriamo vandens filtrus. Unikali membrana padės iš vandens pašalinti visus teršalus, įskaitant virusus ir potencialiai kenksmingas bakterijas.

Tiesa, Lietuvos regionuose vandens kokybė skiriasi, kaip skiriasi ir vandens išgavimo būdai (vandentiekis, gręžinys, šulinys ir kt.), tad galima pritaikyti paprastesnius, pigesnius, tačiau ne mažiau efektyvius sprendimus, todėl dėl tinkamiausių jūsų namams vandens filtrų jau dabar nedvejodami pasitarkite su Wfilters komanda!

Sekmadienis Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis Šeštadienis Sausis Vasaris Kovas Balandis Gegužė Birželis Liepa Rugpjūtis Rugsėjis Spalis Lakpritis Gruodis

Naujos paskyros registravimas

Jau turite paskyrą?
Prisijunkite arba Atstatykite slaptažodį