Kaip vandens filtrai padeda saugoti aplinką?

list In: Vandens kokybė On:

Norėdami gyventi sveikiau ir daryti mažesnį neigiamą poveikį aplinkai, daugelis mūsų naudojame elektros energiją taupančias lemputes, renkamės A+ ir aukštesnės energinės klasės prietaisus, rūšiuojame atliekas bei filtruojame vandenį. Perskaitėte visiškai teisingai: vandens filtrai – dar vienas būdas, padedantis prisidėti prie mūsų planetos išsaugojimo.

Kelis pastaruosius dešimtmečius labai išpopuliarėjo geriamasis vanduo buteliuose. Ir nors jis – labai patogus keliaujant ar norint atsigaivinti darbe, tačiau plastikiniai buteliai daro neigiamą poveikį aplinkai. Visuomenė raginama įsigyti daugkartines gertuves ir vartoti filtruotą vandentiekio vandenį.

Ir nors Lietuvoje 2016 m. buvo įvesta užstato sistema, 2019 m. duomenimis, iš viso per taromatus surenkama apie 92 proc. vienkartinių gėrimų pakuočių, jau nė neminint kitos taros. Tai reiškia, kad dalis plastiko vis tiek atsiduria sąvartynuose. Kaip žinoma, plastikinis butelis suyra tik per 450 metų! Pasaulyje situacija – daug grėsmingesnė: gaminant vandenį kasmet susidaro apie 300 mln. tonų plastiko atliekų. Plastikas biologiškai neskyla, o mažesni jo fragmentai, geriau žinomi kaip mikroplastikai, teršia vandenį ir kenkia mūsų sveikatai.

Taigi, vandens filtrai padeda sumažinti plastiko taršą ir kitais būdais tausoti aplinką. Pirma, filtruojant vandenį sumažinamas vienkartinių butelių naudojimas. Antra, mažėja iškastinio kuro sąnaudos. Trečia, mažinamas ir buitinių prietaisų naudojimas bei nusidėvėjimas.

Vandens filtrai padeda mažinti plastiko kiekį

Plastikiniai buteliukai patogūs naudoti kelionių metu, tačiau labai daug žmonių perka ir vartoja geriamąjį vandenį plastikiniuose buteliuose ir namuose, darbovietėse. Ir nors didžioji dalis plastiko atliekų Lietuvoje perdirbamos, tačiau pasaulinė statistika – kur kas grėsmingesnė, o mikroplastiko dalelės lengvai patenka į vandenį ir maistą.

Tad jei norite mažinti plastiko naudojimą, racionaliausias būdas – namuose ar biure įsirengti vandens filtrus. Jie vandenį visiškai išvalo, o jūs vartojate šviežią, švarų, aukštos kokybės vandenį ir tuo pačiu mažinate plastiko kiekį gamtoje.

Vandens filtrai mažina iškastinio kuro vartojimą

Plastikiniai buteliai vandeniui gaminami iš iškastinio kuro ir gamtinių dujų. Šiame procese kasmet suvartojama per 17 mln. barelių naftos, jau neskaičiuojant transporto išlaidų. Be to, išpilstant vandenį į butelius į atmosferą kasmet išmetama 2,5 mln. tonų anglies dioksido.

Tai reiškia, kad visuotinai naudojant kur kas ekologiškesnę alternatyvą – vandens filtrus – visuomenė mažiau priklausoma nuo iškastinio kuro: kuo mažiau plastiko gaminama, tuo labiau sumažinamas anglies dvideginio kiekis, šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimas, susidaro ir mažiau kenksmingų šalutinių produktų, kurių kiekiai plastiko gamybos procese vis didėja.

Vandens filtrai saugo prietaisus

Vandens filtravimo sistemose sumontuoti mechaniniai filtrai pašalina iš vandens purvą, dulkes, smėlį ir kitas kietąsias daleles, kurios sutrumpina buitinių prietaisų – vandens šildytuvų, katilų, skalbimo mašinų, indaplovių ir kt. – tarnavimo laiką.

Susikaupusios nuosėdos, koroziją sukeliantys metalai bei chemikalai, kalkės, kurių aptinkama nefiltruotame vandenyje, ne tik gadina prietaisus, bet ir didina jų energijos sąnaudas. Įsirengus vandens filtrus buitiniai prietaisai tarnauja ilgiau, o jūs efektyviai taupote elektros energiją. Manoma, kad dėl susidariusių kalkių nuosėdų prietaisai suvartoja bent 20 proc. daugiau elektros energijos.

Taigi, įsirengę vandens filtrus išvengiate perteklinio elektros energijos vartojimo.

Atminkite: visi esame atsakingi už planetos išsaugojimą ir ateities kartų gerovę. Lemiamą vaidmenį čia vaidina atliekų ir gamybos mastų mažinimas, geriamojo vandens tausojimas. Puikus sprendimas – investuoti į vandens filtrus, kurie kartu pagerins sveikatą bei savijautą ir nedarys neigiamo poveikio aplinkai, o Jums tik reikės kreiptis į profesionalus: filtrų parinkimu, montavimu ir priežiūra pasirūpins Wfilters komanda. Visų mūsų užduotis – įsigyti aplinką tausoti leisiančius vandens filtrus. Jų gaminama pačių įvairiausių rūšių, tad kviečiame susisiekti, atlikti vandens tyrimus ir įsigyti aukščiausios kokybės vandens filtravimo sistemas.

Sekmadienis Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis Šeštadienis Sausis Vasaris Kovas Balandis Gegužė Birželis Liepa Rugpjūtis Rugsėjis Spalis Lakpritis Gruodis

Naujos paskyros registravimas

Jau turite paskyrą?
Prisijunkite arba Atstatykite slaptažodį