Nemalonaus kvapo vanduo iš čiaupo, kaip spręsti šią problemą?

list In: Vandens kokybė On:

Nesvarbu, ar naudojate vandentiekio, ar šulinio vandenį, kartais vos atsukus čiaupą pasitinka intensyvus nemalonus kvapas, priverčiantis sunerimti ir svarstyti, kokios priežastys tai nulėmė. Dažniausiai manoma, kad vanduo tapo nemalonaus kvapo dėl taršos, tačiau tai – anaiptol ne vienintelė priežastis.

Dažniausiai vanduo nemalonų kvapą skleidžia dėl jame esančių bakterijų poveikio. Vandens sudėtis kinta vykstant cheminėms reakcijoms, padidėjus mineralų kiekiui, į vandenį patekus pūvančių organinių medžiagų ir kt.

Taigi straipsnyje išsamiau apžvelgsime, kokį nepageidaujamą kvapą dažniausiai skleidžia vanduo, kas jį sukelia ir kaip nemalonaus aromato atsikratyti visam laikui.

Supuvusių kiaušinių kvapas

Priežastis: jei iš maišytuvo sklinda supuvusių kiaušinių kvapas, dažniausia priežastis – sieros vandenilio perteklius. Nemalonus kvapas atsiranda dėl deguonies šulinyje trūkumo. Dėl to pradeda gamintis vandenilio sulfido dujos. Nemalonus supuvusių kiaušinių kvapas taip pat gali atsirasti dėl cheminių reakcijų, vykstančių požeminiame vandenyje.

Jei nemalonų kvapą jaučiate tik leisdami karštą vandenį iš maišytuvo arba duše, cheminės reakcijos gali vykti vandens šildytuve, o ne vandentiekyje / šulinyje.

Sprendimas: efektyviausias būdas pašalinti blogą kvapą iš šulinio – įrengti aeracijos filtrą. Filtravimo sistemoje pasitelkiami deguonis ir anglis, padedantys iš vandens pašalinti nemalonų kvapą.

Norėdami atsikratyti nemalonaus kvapo, turite visiškai sunaikinti sieros bakterijas naudodami oksidantą. Tam tikrų rūšių vandens filtrai pagaminti pritaikius oro įpurškimo technologiją, kad oksiduotų sierą, kurią lengva filtruoti ir pašalinti. Dviem elementai – oru ir vandeniu – pašalinamos cheminės medžiagos ir kiti teršalai, esantys šulinio vandenyje.

Nešvarumų, pelėsių kvapas

Priežastis: jei naudodami karštą vandenį pastebėjote, kad vanduo – pelėsių (priplėkusio) kvapo, tikėtina, kad vandenyje yra geležies bakterijų. Vandens šildytuvų temperatūra palanki veistis geležies bakterijoms. Kvapas pasklinda vos atsukus maišytuvą.

Beje, be aštraus kvapo, geležies bakterijų perteklių išduoda tualeto bakelyje ar kituose santechnikos įrenginiuose aptinkamos gleivės. Ir nors šios bakterijos nėra kenksmingos, tačiau pablogina vandens skonį ir aromatą. Geležies bakterijų aptinkama geležingų šulinių vandenyje.

Sprendimas: galima naudoti specialius nugeležinimo filtrus su stipriais oksidatoriais. Filtrai surenka vandenyje ištirpusią geležį, taip pat manganą. Kai vanduo, kuriame gausu geležies, prasiskverbia pro filtrus, kur kaip oksidatoriai naudojami kalio permanganatas ar hipochloritas, pašalinamas ne tik nemalonus kvapas, bet ir gelsvas atspalvis bei mangano priemaišos.

Žuvies kvapas

Priežastis: didžiausia tikimybė, kad vanduo žuvimi kvepia dėl natūraliai susidarančių organinių medžiagų, patekusių į vandens šaltinį. Žuvies kvapas taip pat signalizuoja, kad vandenyje gali būti didesnis chloraminų, bario, kadmio kiekis.

Chloraminai – tai chloro ir amoniako junginys, naudojamas dezinfekuoti geriamajam vandeniui. Ir nors vandens valymo metu  pašalinami kenksmingi teršalai, stiprus kvapas išlieka. Baris ir kadmis – natūraliose nuosėdose aptinkami metalai, kurie į vandenį patenka naudojant trąšas ar dėl vandentiekio vamzdžių gedimų. Beje, žuvies kvapas nemalonus, tačiau tik retais atvejais jis rodo, kad vandenyje gali būti itin kenksmingų teršalų ar bakterijų.

Sprendimas: atsikratyti ne tik teršalų, bet ir nemalonaus žuvies kvapo padės atbulinio osmoso, vandens filtrai montuojami po kriaukle. Jie iš vandens efektyviai pašalina metalus (minėtuosius barį ir kadmį ir kt.), organines medžiagas. Tiesa, jei naudojate vandentiekio vandenį ir nenorite investuoti didelių sumų, vandens kvapą ir skonį gali pagerinti paprasčiausi anglies filtrai.

Chloro ar baliklių kvapas

Priežastis: dažniausiai dėl vandens, atsiduodančio balikliais ir dezinfekcinėmis priemonėmis, sudėtyje turinčiomis chloro, skundžiasi naudojantys miesto vandentiekio vandenį žmonės. Chloras vis dar plačiai naudojamas kaip priemonė vandentiekio vandeniui dezinfekuoti. Jei namai – netoli vandens valymo ir dezinfekavimo vietos, tiekiamame vandenyje chloro kiekis gali būti didesnis, nei įteisinta higienos normose. Iki šiol nėra kuo pakeisti chlorą: medžiagą, kuri pakeičia vandens skonį, sausina odą, gali padidinti tam tikrų susirgimų riziką.

Sprendimas: vėlgi naudodami anglies filtrus iš geriamojo vandens nesunkiai pašalinsite chloro likučius. Taipogi tinka ir minėtieji atbulinio osmoso filtrai: iš čiaupo tekės vanduo, beveik analogiškas pirktiniam geriamajam vandeniui iš buteliukų.

Apibendrinimas: nors teoriškai nemalonaus kvapo vandenį maistui daugeliu atvejų vartoti galima, vis tik geriau atlikti vandens tyrimus ir išsiaiškinti, ar nemalonus kvapas – vienintelė problema. Wfilters.lt komanda padės išsiaiškinti, kokie vandens filtrai labiausiai tiktų jūsų namuose, profesionaliai juos sumontuos ir prižiūrės, kad 365 dienas per metus vartotumėte tokį vandenį, koks jis iš tiesų ir turėtų būti.  

Sekmadienis Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis Šeštadienis Sausis Vasaris Kovas Balandis Gegužė Birželis Liepa Rugpjūtis Rugsėjis Spalis Lakpritis Gruodis

Naujos paskyros registravimas

Jau turite paskyrą?
Prisijunkite arba Atstatykite slaptažodį