Vandens filtrai namų šildymo sistemoms: viskas, ką svarbu žinoti

list In: Vandens kokybė On:

Įvairios paskirties vandens filtrai rinkoje dar tik populiarėja. Pastaruoju metu jau galima įsigyti ir sumontuoti specialius filtrus, valančius šildymo sistemoje cirkuliuojantį vandenį. Jie montuojami statant katilą ar renovuojant visą šildymo sistemą. Daugelis tokio tipo filtrų komplektuojami su kasetėmis, kurias galima pasikeisti ir savarankiškai.

Bene plačiausiai naudojami – magnetiniai vandens filtrai namų šildymo sistemoms. Klientai apie juos žino dar palyginti nedaug, todėl šiame straipsnyje pateiksime visą svarbiausią informaciją.

Tiesa, tai – ne vienintelis sprendimas. Šildymo sistemoms, šilumokaičiams gali būti pritaikomi ir dejonizatoriai. Jonų mainų principu iš vandens šalinami mineralai ir kitos netirpios medžiagos, pavyzdžiui, druskos. Taigi į sistemą tiekiamas visiškai švarus vanduo: taip išvengiama kalkių kaupimosi, korozijos.

Kuo ypatingi magnetiniai vandens filtrai namui?

Magnetiniai šildymo sistemos filtrai – tai nedidelis įrenginių komplektas, montuojamas prie namų šildymo sistemos. Jų paskirtis – šalinti mechanines nuosėdas, metalo daleles, natūraliai besikaupiančias sistemoje.

Namo šildymo sistemoje vanduo nuolat cirkuliuoja metaliniais vamzdžiais, radiatoriais, tad ilgainiui juose susidaro rūdžių. Laikui bėgant rūdžių dalelės, kaip ir kiti nešvarumai sistemoje, kaupiasi, todėl formuojasi nuosėdos, dar kitaip vadinamos tiesiog dumblu. Magnetiniai filtrai padeda išvengti jo susidarymo: iš vandens pašalinami sistemoje cirkuliuojantys rūdžių mineralai. Filtras pritraukia geležies, plieno rūdžių daleles ir apsaugo sistemą nuo jų kaupimosi. Tai puiki nebrangi prevencinė priemonė, padedanti tinkamai funkcionuoti visai šildymo sistemai.

Vandens filtrų namų šildymo sistemoms privalumai trumpai:

·        Sumontavus šildymo sistemų filtrus katilų gamintojai gali sutikti pratęsti garantiją.

·        Radiatoriuose nesusiformuoja „šaltos dėmės“, jie šyla tolygiai.

·        Filtrui nereikia elektros lizdo ar jokio kito maitinimo šaltinio.

·        Iki minimumo sumažėja katilo gedimo tikimybė.

Apie nuosėdas šildymo sistemoje

Rūdžių ir purvo mišinys – dumblas šildymo sistemoje – bėgant laikui gali sukelti daugybę problemų. Didėjant dumblo kiekiui centrinio šildymo sistemos efektyvumas mažėja. Dėl susikaupusių apnašų radiatoriai šyla netolygiai, t. y. kai kurios jų vietos gali likti šaltos. Dažnai net ir nuorinus radiatorius situacija nepakinta.

Kadangi patalpose dėl to būna vėsiau, namų gyventojai, norėdami kompensuoti šilumos trūkumą, pasuka termostatą. Tai reiškia, kad jūsų radiatoriai šildo namus neefektyviai, o jūs už tai dar ir sumokate nemažus pinigus. Išauga ne tik sąskaitos, bet daromas ir neigiamas poveikis aplinkai.

Negana to, šildymo sistemoje susikaupusios nuosėdos gali paveikti ir vidines šildymo sistemos dalis, pavyzdžiui, siurblį. Jo remontui taip pat gali tekti išleisti ne vieną šimtą eurų.

Taigi, jei pastebėjote, kad laikui bėgant radiatoriai pradėjo mažiau šilti, tikėtina, kad šildymo sistemai reikia profesionalios profilaktikos, o tai vėlgi užtruks nemažai laiko, teks gerokai paploninti piniginę.

Kada reikėtų sumontuoti namų šildymo sistemos filtrą?

Deja, susiformavus nuosėdų sluoksniui magnetinis filtras nebepadės, todėl rekomenduojame filtrą sumontuoti iškart įsirengus naują katilą ar vandens šildytuvą (boilerį).

Taip pat filtrus galima įsirengti ir esamoje šildymo sistemoje, tik prieš ta ją reikia praplauti. Tai padaryti galima dviem būdais: mechaniniu būdu išardant ir cheminiu būdu neišardant įrangos. Sistema praplaunama ir vėl užpildoma švariu filtruotu vandeniu.

Ar vandens filtrus namų šildymo sistemoms galima susimontuoti patiems?

Žinoma, daugelį namų ūkio darbų galime atlikti savarankiškai, tačiau siekiant profesionalaus rezultato – jog filtrai būtų sumontuoti ir funkcionuotų tinkamai – šį darbą visuomet verta patikėti specialistams.

Didesnės investicijos dabar reiškia mažesnius nuostolius ir mažesnį galvos skausmą ateityje.

Ar sumontavus šildymo sistemos filtrus niekada nebesusikaups apnašos?

Deja, rūdys ir nešvarumai – visų šildymo sistemų šalutiniai produktai. Tačiau sumontavus magnetinį filtrą ar pasirinkus kokį kitą sprendimą rūdys iš sistemos bus pašalintos dar prieš joms susikaupiant ant vidinių vamzdžių ir kitų sistemos dalių sienelių, todėl vienintelė sistemos dalis, kurią reikėtų reguliariai valyti, yra pats filtras.  

Beje, kasmetės katilo ir visos šildymo sistemos patikros metu reikėtų nepamiršti filtrų išvalyti, patikinti, ar jie tinkamai funkcionuoja.

Apskritai ar vandens filtrai namų šildymo sistemoms yra brangūs?

Įsigijus naują katilą filtrai nepridedami: tai papildoma įranga, kurią reikės įsigyti savarankiškai. Tačiau reikia įvertinti tai, kad vandens filtrai namų šildymo sistemoms yra vertinga bei greitai atsiperkanti investicija, o tokių filtrų kaina – palyginti nedidelė. Tiesa, tiksliai ją įvardyti sudėtinga, nes skiriasi pačios šildymo sistemos, šildomas plotas, priklausomai nuo vandens šaltinio (vandentiekio ar šulinio, gręžinio ir kt.) gali prireikti skirtingų pigiau ar brangiau atsieisiančių sprendimų.

Tiesiog verta atsiminti, kad sumontavus profesionalius filtrus šildymo sistema efektyviai veiks ilgus metus, todėl nemažai sutaupysite.

Jei norite sužinoti daugiau informacijos apie vandens filtrus namų šildymo sistemoms, susisiekite su mūsų komanda!

Sekmadienis Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis Šeštadienis Sausis Vasaris Kovas Balandis Gegužė Birželis Liepa Rugpjūtis Rugsėjis Spalis Lakpritis Gruodis

Naujos paskyros registravimas

Jau turite paskyrą?
Prisijunkite arba Atstatykite slaptažodį