Vandens filtras skalbimo mašinai: kodėl skalbiant reikėtų naudoti filtruotą vandenį?
Daugelis jau esame susipažinę su filtruoto vandens nauda sveikatai. Tačiau vis dar manome, kad buities reikmėms puikiai tinka ir vanduo tiesiai iš šulinio, gręžinio ar kito vandens šaltinio.
Vandenį filtruojant pašalinami cheminiai elementai, mechaninės dalelės, patogeniniai mikroorganizmai ir kt.
Pagrindiniai privalumai skalbimo metu naudojant filtruotą vandenį – jog drabužius dėvėsite ilgiau, jie taip greitai nepraras savo pirminės išvaizdos, sutaupysite pinigų ir išvengsite užteršimo.
Ar kada pastebėjote, kad po maudynių baseine, kurio vanduo dezinfekuojamas chloru, odos ir plaukų būklė pablogėjo? Daugelį atstumia jau vien aštrus chloro kvapas. Šio dezinfekanto galima rasti ir namų vandentiekyje. Chloras – plačiai Lietuvoje ir kitose šalyse naudojama vandentiekio vandens dezinfekavimo priemonė. Chloras skalbimo metu skatina drabužių spalvos blukimą, todėl audiniai ilgainiui tampa nebe tokie ryškūs, greičiau dyla. Be to, nefiltruotame vandenyje gali būti aptinkama ir kitų chemikalų pėdsakų.
Taigi, verta investuoti į kokybiškus vandens filtrus: nuo šiol naudosite tyrą vandenį be sveikatai pavojingų priedų, o drabužiai ilgiau atrodys kaip nauji.
Taigi, kelios priežastys, kodėl vandens filtrai skalbimo mašinoms – tiesiog nepakeičiami.
Palaikoma drabužių kokybė
Kaip dažnai drabužius skalbiate?
1. Vienuose informacijos šaltiniuose patariama „užbėgti įvykiams už akių“: skalbti, kai ant drabužių dar nematyti purvo ir dėmių.
2. Kiti teigia, kad geriausia praktika – skalbti rečiau, kad puoštas kuo ilgiau išliktų tvirtas, o drabužius jų savininkai galėtų dėvėti kuo ilgiau.
Tačiau svarbu atsižvelgti ne tik į skalbimo dažnumą, bet ir į vandens kokybę. Filtruotame vandenyje nėra smėlio ir purvo dalelių, chemikalų, kitų medžiagų, galinčių pažeisti audinius. Ir nors tai neatsitiks per vieną skalbimą, laikui bėgant nefiltruotas vanduo palengva neigiamai veiks drabužių spalvą ir patį audinį.
Pavyzdžiui, po kelių savaičių ar mėnesių galite pastebėti, kad spalvinga suknelė, reguliariai skalbta nefiltruotame vandenyje, ne tik išbluko, bet ir išsitampė.
Filtrai skalbimo mašinoms leis pamiršti šias problemas ir prisidėti prie aplinkos tausojimo: jums nebereikės taip dažnai atnaujinti savo garderobo ir išlaidauti drabužiams.
Apsaugosite jautrius audinius
Kai kuriems skalbiniams, pavyzdžiui, lininėms užuolaidoms, šilkinei patalynei ar Egipto medvilnės rankšluosčiams, reikės atidesnės priežiūros (dažnai tokią tekstilę reikia skalbti rankomis). Nefiltruotame vandenyje esantys priedai po truputį ardys šiuos gležnus pluoštus. Laikui bėgant ant audinių galite pastebėti mažus įtrūkimus ar nusidėvėjimą, nors tekstilę naudojote dar santykinai trumpai. Taigi, naudojant filtruotą vandenį labiau tausojami ir jautrūs audiniai.
Išskalbus – kur kas švaresni drabužiai
Daugeliui tėvų pažįstama situacija, kai po skalbimo ant vaikiškų drabužių lieka dėmių. Ypač suteptus drabužius reikia papildomai apdoroti (mirkyti, palaikyti užpylus dėmių valikliu ir pan.). Tačiau ar žinojote, kad nefiltruotas vanduo į audinį prasiskverbia sunkiau, todėl dėmės pašalinamos neefektyviai? Naudojant filtruotą vandenį skalbimo priemonės ir audinių minkštikliai lengviau įsiskverbia į audinio gijas, todėl drabužiai galiausiai geriau išskalaujami ir apskritai švaresni.
Jautrios odos apsauga
Jei kas nors šeimoje turi jautrią odą, vadinasi, drabužių jau negalite skalbti bet kaip ir su bet kokiomis priemonėmis: tenka paieškoti specialių skalbimo priemonių, kurios dažnai kainuoja dvigubai. Skalbiant kūdikių, mažų vaikų drabužius taip pat reikia rinktis švelnius, kuo natūralesnius skalbiklius.
Tačiau nefiltruotas vanduo ir vėl gali sumenkinti jūsų pastangas: jį naudojant jautri oda gali būti dar labiau sudirginama, nes nešvarumų iš vandens, skalbiklio likučių audiniuose gali likti net ir po skalavimo ciklo. Tačiau jei naudosite specialius skalbiklius ir filtruotą vandenį, jautrios odos būklė tikrai nepablogės.
Sutaupykite pinigų skalbimo priemonėms
Kiek pinigų per metus išleidžiate skalbimo priemonėms? Jei jūsų šeima gausi, tikėtina, kad skalbimo mašiną jungti tenka kasdien.
Dažnesnis skalbimas reiškia didesnes energijos sąnaudas. Jei drabužius plaunate nefiltruotu vandeniu, gali prireikti drabužius papildomai skalauti. Naudojant filtruotą vandenį galima naudoti mažiau skalbimo priemonės. Tad, trumpiau tariant, sėkmingai taupote elektrą, vandenį ir mažiau teršiate gamtą.
Apibendrinimas
Taigi, kai jau įsitikinote, kad filtruotas vanduo gali šitiek daug, metas paieškoti tinkamų filtrų. Gaminami specialūs prie vandentiekio sistemos montuojami vandens filtrai skalbimo mašinoms, tačiau kur kas geresnė išeitis – rinktis viso namo vandens filtrus. Tinkamiausią sprendimą jūsų atveju pasufleruos wfilters.lt komanda.
Toje pačioje kategorijoje
- Vandens valymas: sužinokite kelis neįtikėtinus būdus, kaip pagerinti vandens kokybę be filtrų
- Vandens filtravimo indas (ąsotis) ar vandentiekyje montuojamas geriamojo vandens filtras: ką pasirinkti?
- 5 dažnai naudojami vandens filtrų priedai, praversiantys ir jūsų namuose
- Vandens filtras ant čiaupo ar po kriaukle montuojamas vandens filtras: ką pasirinkti?
- Vandens filtrų kaina: ką svarbu žinoti renkantis filtrus?