Vandens taupymas: 10 patarimų, kaip taupyti vandenį gaminant maistą

list In: Vandens kokybė On:

Pastaruoju metu, išlaidoms už komunalines paslaugas šoktelėjus iki neregėtų aukštumų, tenka ieškoti būdų resursams taupyti. Ne išimtis – ir geriamasis vanduo. Tiesa, vandenį verta taupyti ne tiek dėl finansinių sumetimų, kiek stengiantis sumažinti neigiamą poveikį mūsų planetai.

Taigi, jei ir jūs po tekančio vandens srove plaunate kiekvieną salotos lapelį, būtinai perskaitykite šį straipsnį.

1.      Daržoves virkite garuose

Verdant daržoves garuose, o ne įprastu būdu, prireiks tik iki kelių šimtų mililitrų vandens. Be to, taip ruoštos daržovės – nepalyginamai sveikesnės, traškesnės, jose išlieka daugiau vitaminų. Taigi, jei dar neturite, metas paieškoti kokybiško garų puodo ir nuo šiol gaminti ne tik sveikiau, bet ir šiek tiek pigiau.

2.      Vietoje kiaurasamčio naudokite dubenį

Plaudami daržoves ar salotas ir naudodami dubenį, o ne kiaurasamtį, natūraliai sumažinsite suvartojamo vandens kiekį. Tame pačiame vandenyje galėsite nuplauti daugybę daržovių, po to pakeisti vandenį ir perskalauti. Dėl kryžminės taršos nereikėtų jaudintis, ypač jei daržoves kepsite.

3.      Vandenį naudokite pakartotinai

Vandenį, kurį naudojote daržovėms plauti (ar net vandenį, kuriame, pavyzdžiui, virė makaronai), galite panaudoti kambarinėms vazoninėms gėlėms laistyti ar kitoms reikmėms. Tiesa, nepamirškite nukošti, antraip galite pritraukti vabzdžius ir kitus kenkėjus.

4.      Lupkite neplautas daržoves

Plauti žemėmis aplipusias daržoves (pavyzdžiui, bulves, morkas ar burokėlius) – tikras vargas, todėl pirmiausia jas rekomenduojama nulupti ir tik po to nuplauti. Tai greitas ir paprastas būdas pašalinti nešvarumus neužteršiant plautuvės ir nedidinant suvartojamo vandens kiekio.

5.      Produktus atitirpinkite šaldytuve

Labai dažnai iš šaldiklio ištrauktas maistas atitirpinamas po šilto tekančio vandens srove. Produktai atitirpsta net kelis kartus greičiau, tačiau tam reikia ir daug vandens. Taigi iš anksto planuokite, ką gaminsite, ir šaldytą maistą padėkite į šaldytuvą dieną prieš. Maistas atitirps lėtai ir saugiai, o jūs nesunaudosite nė lašelio vandens.  

6.      Gaminkite „vieno puodo“ patiekalus  bei naudokite tinkamo dydžio puodus

Tai patiekalai, gaminami viename puode (dažniausiai sriubos, troškiniai ir kt.). Daug paprasčiau viską virti kartu, mažiau ir tvarkymosi, plovimo ir t. t.

Be to, nesižavėkite mintimi naudoti didelius puodus ir keptuves, nebent ruošiate didelei šeimai ir daugiau nei vienam kartui. Verdant dideliuose puoduose vėlgi reikia daugiau vandens. Dar vienas priminimas: verdant puodus reikėtų uždengti.

7.      Racionaliai naudokite indaplovę

Indaplovę naudokite racionaliai. Kitaip tariant, niekada nejunkite pustuštės indaplovės: jau geriau įsigykite daugiau indų ir įrankių komplektų. Jei turite indaplovę, metas liautis indus plauti rankomis. Taip pat stebėkite senosios indaplovės sąnaudas: jei ji neekonomiška, metas pasidairyti naujos. Tokiu būdu tausosite ne tik vandenį, bet ir elektros energiją, indaplovių tabletes bei kitą buitinę chemiją.

8.      Pridegusius puodus, nešvarumais aplipusius  indus, įrankius pamirkykite

Grandyti puodus ir keptuves atsukus vandenį – tikra nuodėmė. Kur kas racionalesnis sprendimas – puodus, stipriai nešvarumais aplipusius indus, stalo įrankius ir kt. prieš plaunant rankomis ar dedant į indaplovę pamirkyti. Taip sutaupysite vandens, be to, indaplovė nešvarumus įveiks gerokai lengviau.

9.      Nešvarių indų ir įrankių nebūtina nuskalauti

Indų skalavimas – tai tikrų tikriausias vandens švaistymas. Maisto likučius tiesiog nugramdykite ir sumeskite į šiukšliadėžę ar į komposto atliekų dėžutę / indelį. Po to indus plaukite įprastu būdu.

10.  Skirkite dėmesio vandens kokybei

Blogos kokybės vanduo ne tik kenkia sveikatai: jis gali pabloginti maisto skonį, kenkti virtuvės įrangai (dėl kalkių nuosėdų trumpinti jos tarnavimo laiką) ir t. t. Todėl atlikę vandens tyrimus pasidomėkite vandens kokybe. Vandenį taupyti padės vandens valymo sprendimai, įrengti tinkami vandens filtrai. Jie – nekenksmingi aplinkai, užtikrina, kad maistui ruošti naudojamas vanduo būtų švaresnis ir saugesnis. Jei norite gauti daugiau informacijos apie vandens filtrus ir jų naudą, susisiekite su WFILTERS administracija.

Sekmadienis Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis Šeštadienis Sausis Vasaris Kovas Balandis Gegužė Birželis Liepa Rugpjūtis Rugsėjis Spalis Lakpritis Gruodis

Naujos paskyros registravimas

Jau turite paskyrą?
Prisijunkite arba Atstatykite slaptažodį