Kaip dažnai namuose reikia keisti ar aptarnauti vandens filtrus?

list In: Vandens kokybė On:

Beveik kiekvienuose namuose, kur maistui ir atsigerti naudojamas šulinio ar giluminio gręžinio vanduo, naudojami ir vandens filtrai. Vieni namų ūkiai apsiriboja paprastais mechanines daleles sulaikančiais anglies filtrais, kiti renkasi profesionalias geriamojo vandens sistemas. Ir vienu, ir kitu atveju būtina laiku keisti filtrų kasetes.

Iš esmės vandens filtrai neturi galiojimo laiko, bet visi jie tarnauja ribotą laiką arba yra reikalingas periodinis vandens filtrų aptarnavimas, ir šių rekomendacijų svarbu laikytis, kitaip filtrai neatliks savo funkcijos, o vartojamas vanduo bus ne tik nemalonaus skonio, bet gali kelti grėsmę ir žmonių sveikatai.

Kas lemia filtrų tarnavimo trukmę?

Kaip dažnai keisti filtrus? Į šį klausimą atsakymą rasite įvertinę vandens kokybę bei paskaičiavę, kiek vandens per tam tikrą laikotarpį preliminariai suvartojate. Bendra rekomendacija: daugumą filtrų reikia keisti kas 3–6 mėn., tačiau tai nėra visuotinai taikoma taisyklė. Pavyzdžiui, daugelis namuose naudoja 5 pakopų geriamojo vandens sistemas. Jų filtrus reikia keisti pagal tokią sistemą:

·        2–5 mikronų mechaniniai filtrai (1 filtravimo etapas) keičiami kas 6 mėn.;

·        4–5 mikronų anglies filtrai (2 ir 3 filtravimo etapai) keičiami kas 6 mėn.;

·        1 papildomas anglies filtras (5 filtravimo etapas) keičiamas kas 12 mėn.;

·        1 atvirkštinio osmoso membrana (4 filtravimo etapas) keičiama kas 3–5 metus.

Visi kiti filtrai keičiami santykinai dažnai, todėl kasmet reikėtų įsigyti pakuotę filtrų visiems 12-ai mėnesių. Tiesa, visus filtrus būtina laikyti sausoje vietoje, kitaip jie gali prarasti dalį savybių ir funkcionuoti netinkamai.

Jei norite nepamiršti filtrų keitimo laiko, pasižymėkite jų keitimo datą kalendoriuje, įveskite priminimą telefone arba ant filtro korpuso tiesiog užklijuokite lipduką.

Kaip žinoti, ar vartojamas vanduo – vis dar kokybiškas?

Pirmiausia reikėtų keisti atvirkštinio osmoso membraną. Prisiminti, kada metas ją keisti – beveik neįmanoma. Tad galima naudoti specialias vandens testavimo juosteles, kurios bent preliminariai parodys, jog vandenyje yra ištirpusių kietųjų dalelių. Taip pat dar vienas indikatorius – vandens išsiskyrimas: jei vandens tėkmė sulėtėjo, filtrą reikėtų keisti. Ir, galiausiai, pats aiškiausias rodiklis – pakitęs vandens skonis ir kvapas.

Jei vartojate šulinio vandenį, kartą per mėnesį patikrinkite filtruotą vandenį TDS matuokliu. Pastarieji kainuoja vos nuo kelių eurų ir parodo, ar vanduo tinkamas vartoti. Be to, jei vandenyje staiga pagausėjo sunkiųjų metalų, jie gali pažeisti membraną, tad patirsite neplanuotų išlaidų.

Kartą per 6–12 mėn. reikėtų atlikti laboratorinius vandens tyrimus.

Kas atsitiks laiku nepakeitus vandens filtrų?

Kaip jau minėta, laiku nepakeisti vandens filtrai prisipildys nuosėdų, tad vanduo tekės lėčiau, taps nemalonaus kvapo/skonio. Pavėlavus pakeisti filtrus vandenyje galima aptikti pesticidų ir net bakterijų, o taip pat:

·        Vandenyje esantys teršalai gali sukelti įvairių sveikatos problemų.

·        Ant maišytuvų, plautuvėse gali atsirasti nuosėdų.

·        Sutrumpės vandens filtrų (t. y. pačių įrenginių) tarnavimo laikas.

Tinkamai prižiūrėdami filtrus, visų šių problemų išvengsite.

Paprasčiausias būdas nepamiršti laiku pakeisti vandens filtrų – patikėti šį darbą profesionalams. Wfilters specialistai atvyks į jūsų namus, ištirs vandens kokybę, parinks ir sumontuos tinkamiausius filtrus ir reguliariai pagal poreikį juos pakeis, tad jums nereikės dėl nieko rūpintis: nuolat vartosite kokybišką vandenį.

Taigi, apibendrinant, geriamojo vandens sistemas būtina reguliariai prižiūrėti, o kur kas geresnis sprendimas – tiek šių sistemų montavimą, tiek ir priežiūrą patikėti profesionalams: tik tuomet visada vartosite aukščiausios kokybės vandenį, nereikės patiems įsigyti, keisti filtrų ir sukti galvos, ar jie vis dar tinkamai išvalo vandenį.

Sekmadienis Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis Šeštadienis Sausis Vasaris Kovas Balandis Gegužė Birželis Liepa Rugpjūtis Rugsėjis Spalis Lakpritis Gruodis

Naujos paskyros registravimas

Jau turite paskyrą?
Prisijunkite arba Atstatykite slaptažodį