Vandens filtrai akvariumui: svarbiausia informacija ir patarimai

list In: Vandens kokybė On:

Akvariumų filtravimo sistema svarbi vandens gyvūnų gerovei užtikrinti. Veiksmingi filtrai padės palaikyti gerą vandens kokybę tiek gėlo, tiek ir sūraus vandens akvariumuose.

Savo ruožtu jie gali padėti išlaikyti ir reikiamas vandens savybes tarp reguliarių keitimų. Neturint filtravimo sistemos vandenį reikėtų keisti labai dažnai, be to, būtų galima laikyti labai nedaug žuvų.

Paprastai vandens filtrai akvariumui sudaryti iš 2 dalių: vandens siurblio ir specialios talpos su filtravimui skirtu užpildu. Filtrai gali būti montuojami akvariumo viduje arba išorėje, tačiau pats filtravimo principas nekinta.

Taigi vandens filtrai akvariumui – ne prabanga, bet būtinybė. Taip pat svarbu, kad vandens filtrai akvariumui veiktų 24 val. per parą, t. y. net ir naktį.

Akvariumų filtrų rūšys

Mechaniniai filtrai

Pagrindinė šio filtro akvariume paskirtis – iš vandens išvalyti mechanines priemaišas (maisto, žuvų mitybos atliekas, dumblą, pūvančias augalų likučius ir kt.). Šie filtrai pagerina vandens cirkuliaciją: speciali filtro galvutė vandenį sujudina, tad jis neužsistovi. Akvariume nuolat maišomi ir viršutinis bei apatinis vandens sluoksniai, tad vanduo prisotinamas deguonies, o sukauptas anglies dvideginis pašalinamas. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį, kad mechaniniai vandens filtrai akvariumui nėra skirti atliekoms skaidyti ar jas apdoroti. Be to, reguliariai reikia valyti ir keisti ir patį mechaninį filtrą.

Biologiniai filtrai

Laikomi svarbiausiais akvariume. Jie sukuria tinkamą terpę naudingoms bakterijoms augti ir klestėti, o šios padeda užbaigti azoto apykaitos ciklą. Akvariumuose aptinkama amoniako ir nitritų: jei jų koncentracija per didelė, gali būti pažeidžiami žuvelių vidaus organai. Ilgą laiką veikiamos šių medžiagų žuvys nugaiš. Tad modernios biologinės filtravimo sistemos padeda šiuos kenksmingus junginius perdirbti į nitratus, kurie kur kas mažiau žalingi akvariumo gyvūnijai.

Cheminio filtravimo

Metu vanduo leidžiamas per specialią terpę, prisotintą aktyvuotosios anglies ir ceolito. Šios medžiagos valo vandenyje ištirpusias medžiagas ir jų junginius. Kadangi mechaninių filtrų veiksmingumu kovojant su vandenyje tirpiomis medžiagomis abejojama, naudingas gali būti būtent cheminis filtravimas. Aktyvuota anglis iš vandens padeda pašalinti chlorą, taninus ir net blogą kvapą. Ceolitas iš vandens efektyviai pašalina amoniaką. Svarbu paminėti, kad cheminius filtrus vėlgi reikia reguliariai keisti, nes laikui bėgant filtravimo terpė tampa nebeveiksminga.

Ar visi šie filtrai būtini?

Daugelis žuvų augintojų teigia, kad, skirtingai nuo mechaninio ir biologinio filtravimo, cheminis filtravimas yra nebūtinas. Iš tiesų nemažai augalų gali absorbuoti ištirpusias chemines atliekas ir atlikti cheminių filtrų darbą. Tačiau augalai gali būti pasitelkiami tik kaip papildoma, o ne pagrindinė priemonė akvariumo vandens kokybei gerinti, kol vanduo bus pakeistas nauju ar kol bus pastebėta, kad filtras veikia neefektyviai ar net sugedo.

Kai kurių filtrų galėsite atsisakyti, jei į akvariumą pilsite jau filtruotą tyrą vandenį. Jei norite, kad ir į akvariumą būtų tiekiamas kokybiškas vanduo, susisiekite su wfilters.lt komanda, padėsiančia pagerinti vandens jūsų namuose kokybę!

Kodėl akvariumo filtras veikia taip garsiai?

Akvariumo filtrai garsiai veikti gali dėl kelių priežasčių:

1.      Akvariumo filtras užsikimšo. Tiesiog atjunkite filtrą ir pašalinkite įstrigusius nešvarumus.

2.      Triukšmą gali sukelti per didelis vandens srautas, tad tiesiog pakoreguokite jį, keisdami kampą arba kryptį.

3.      Garsą gali skleisti ir ant kieto paviršiaus vibruojantis oro siurblys, tad tiesiog pastatykite jį ant vibracijas sugeriančio paviršiaus, pavyzdžiui, guminio kilimėlio.

4.      Kitų priežasčių.

Kaip dažnai reikia keisti filtrus?

Akvariumo filtrus rekomenduojama keisti kartą per mėnesį arba pagal poreikį. Jeigu akvariume yra daug gyventojų, tuomet vandenį teks keisti dažniau, ir atvirkščiai.

Svarbu reguliariai patikrinti, ar filtrai veikia tinkamai. Užsikimšę jie taps nebeefektyvūs.

Valydami filtrus, juos apiplaukite sename akvariumo vandenyje. Venkite naudoti nefiltruotą vandenį tiesiai iš čiaupo: chloras gali sunaikinti ant filtro esančias naudingas bakterijas.

Sekmadienis Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis Šeštadienis Sausis Vasaris Kovas Balandis Gegužė Birželis Liepa Rugpjūtis Rugsėjis Spalis Lakpritis Gruodis

Naujos paskyros registravimas

Jau turite paskyrą?
Prisijunkite arba Atstatykite slaptažodį