Kaip vandens filtrai palengvina mūsų buitį?
Tyras, švarus iš čiaupo tekantis vanduo – vienas iš šiuolaikinės civilizacijos laimėjimų. Šių laikų vandentiekio sistemos stebi vandens kokybę ir apdoroja vandenį. Taip užtikrinama, kad vanduo bus saugus ir atitiks visus mūsų poreikius tiek jį gurkšnojant, tiek gaminant, valant namus ir t. t.
Jei norite būti tikri, kad jūsų naudojamas vanduo visuomet išliks kokybiškas, verta pagalvoti apie profesionalių vandens filtrų montavimą. Pagal poreikius, norus, galimybes, vandens šaltinį, galiausiai, gyvenamąją vietą galite rinktis viso namo vandens filtrus arba spintelėje po plautuve montuojamus vienam čiaupui skirtus vandens filtrus.
Vandens filtrai buityje: kokie jų esminiai privalumai?
Įvairių cheminių elementų, teršalų, bakterijų į vandenį patekti gali labai greitai, tad jei šiandien vanduo – tyras ir tinkamas vartoti, negalite būti tikri, kad jis toks išliks ir artimiausiu metu. Mineralų vandenyje perteklius paveiks čiaupo vandens skonį, sumažins indaplovės arba skalbimo mašinos efektyvumą.
Taigi, keli privalumai, kuriais neabejotinai džiaugsitės įsirengę geriamojo vandens filtrus.
Visą laiką mėgausitės saugiu geriamuoju vandeniu
Vartojant netinkamai išvalytą geriamąjį vandenį galimi du scenarijai: pirma, geriausiu atveju vanduo taps neskanus, antra, jis gali sukelti rimtą žalą Jūsų sveikatai. Ir nors Lietuvoje iš čiaupo tekantis vanduo – tikrai aukštos kokybės, išlieka gedimų pavojus, be to, vanduo dezinfekuojamas chloru, o jo kokybė pablogėja tekant senais, dažnai ir kelis dešimtmečius skaičiuojančiais vamzdynais.
Sumažėja kalkių ir kitų mineralų nuosėdų
Jei kada teko (o tikriausiai teko) žvilgtelėti į seno arbatinuko dugną arba kaitinimo elementus, tikriausiai pastebėjote baltų arba rusvų nuosėdų. Tai kalkių ir kitų mineralų dariniai. Kalkių nuosėdos kaupiasi ne tik ant vamzdžių ir prietaisų, bet gali lemti ir pakitusį vandens skonį.
Tad kokybiški vandens filtrai nuo kalkių – nepakeičiami kovojant su kalkių nuosėdomis tiek virtuvėje, tiek ir vonios kambaryje, kur jų kasdienis šalinimas po kasdienių dušo procedūrų atrodo lyg kova su vėjo malūnais.
Sutaupote pinigų
Jei perkate geriamąjį vandenį buteliuose, bendrosios šeimos išlaidos ženkliai išauga. Vidutinė šeima kasdien suvartoja po 2–3 butelius (1,5–2 l talpos) vandens, tad metinės išlaidos vandeniui nesunkiai gali pasiekti ir net perkopti 500 eurų ribą. Pavyzdžiui, 5 litrų geriamojo vandens butelis vidutiniškai kainuoja apie 1,5 euro.
Tiesa, nemažai kainuos ir įsiengti filtrus, tačiau didelės – tik pirminės investicijos: vėliau kasmet filtrų priežiūra neviršys kelių dešimčių eurų.
Deja, kaina – ne vienintelis vandens buteliuose trūkumas. Vandens filtrai buityje – kur kas patogesni, nes nereikia pikti, nešioti vandens, gabenti priduoti butelių ir kt.
Padedate tausoti aplinką
Tikriausiai esate girdėję įvairios informacijos, matę vaizdų, susijusių su didėjančia plastiko tarša. Dėl gausaus plastiko naudojimo augo sektorių išlaidos, didėja ekologinės katastrofos tikimybė. Ženkli plastiko atliekų dalis – buteliai. Ir net jei plastikinius butelius sąžiningai priduodate į taromatą (jų čia sugrįžta maždaug 9 iš 10-ies), nėra 100 proc. garantijos, kad panaudoti buteliai bus perdirbti.
Vis tik užstato sistema taikoma tik nedidelėje dalyje šalių, o ir Lietuvoje ji – tobulintina, nes, pavyzdžiui, vis dar nesurenkami kai kurių gaiviųjų gėrimų ir vandens, pieno, rūgpienio, stipriųjų gėrimų plastikiniai buteliai.
Taigi, trumpiau tariant, iš namų atliekų srauto pašalinę plastikinius butelius, į kuriuos supilstomas geriamasis vanduo, kartu prisidėsite ir prie globalinių problemų sprendimo.
Sumažinsite galimo santechnikos įrenginių gedimo tikimybę
Vandenyje esantys mineralai, sunkieji metalai ir cheminės medžiagos gali sukelti koroziją ir sugadinti vamzdžius bei vandenį naudojančius prietaisus. Taigi, vienas iš sprendimų – pašalinti visus gedimus galinčius nulemti veiksnius sumontuojant vandens filtrus nuo geležies. Taip pailginsite vamzdžių, vandens šildytuvų, kitų buities prietaisų tarnavimo laiką, o ir neteks be reikalo atverti piniginės.
Užkertamas kelias odos sudirgimui
Asmenims, turintiems jautrią odą, kenčiantiems nuo odos sudirgimo ir ligų (kaip, pavyzdžiui, psoriazės, egzemos, dermatito), vandenyje esantys mineralai, cheminės medžiagos (pavyzdžiui, chloras) gali ženkliai pabloginti odos būklę. Įsirengę profesionalius vandens filtrus išvengsite šių problemų.
Ir net jei nesergate jokiomis odos ligomis ir neturite problemų, prausdamiesi po dušu ar maudynių vonioje metu, jei vanduo nebus pakankamai tyras ir švarus, nepajusite maksimalaus malonumo.
Sutaupysite muilo, skalbimo priemonių ir mėgausitės švaresniais drabužiais
Vanduo, kuriame padidėjusi mineralų koncentracija, gali sumažinti muilo, įvairių ploviklių veiksmingumą. Vos tik bus sumontuoti vandens filtrai, nedelsiant pastebėsite, kad skalbimo mašinos ir indaplovės pradės skalbti ir plauti efektyviau. Drabužiai ir indai taps kur kas švaresni, o prietaisai nenukentės dėl kalkių sankaupų.
Pagerėja vandens skonis
Vanduo – tobulai mūsų organizmui subalansuotas ir tinkamiausias gėrimas. Jei į kasdienį racioną įtrauksite daugiau vandens, greitai pastebėsite teigiamą poveikį grožiui ir sveikatai. Tad kodėl gi nepasimėgavus puikaus skonio vandeniu?
Taigi, jei įtikinome, kad vandens filtrai buityje yra nepamainomi, pats metas pasidomėti, kas galėtų profesionaliai juos sumontuoti. Nedvejodami kreipkitės į wfilters.lt komandą: mūsų kompetentingi ir patyrę darbuotojai padės išsirinkti tinkamiausius Jums filtrus, profesionaliai juos sumontuos ir prižiūrės.
Toje pačioje kategorijoje
- Vandens valymas: sužinokite kelis neįtikėtinus būdus, kaip pagerinti vandens kokybę be filtrų
- Vandens filtravimo indas (ąsotis) ar vandentiekyje montuojamas geriamojo vandens filtras: ką pasirinkti?
- 5 dažnai naudojami vandens filtrų priedai, praversiantys ir jūsų namuose
- Vandens filtras ant čiaupo ar po kriaukle montuojamas vandens filtras: ką pasirinkti?
- Vandens filtrų kaina: ką svarbu žinoti renkantis filtrus?